Мобілізація в Україні: що буде, якщо не оновити дані до 16 липня

Мобілізація в Україні: що буде, якщо не оновити дані до 16 липня Анастасія КолесніковаОсновні тези

  • Якщо військовозобов’язані не оновлять дані з 18 травня по 16 липня, на них очікують штрафи.
  • Неявка за кожною наступною повісткою – нове правопорушення і відповідно новий штраф.
  • Якщо сума заборгованості складатиме 160 000, виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацією.

Військовозобов’язаних, які не оновлять дані до 16 липня, оштрафують / Колаж 24 Каналу

Відповідно до нового закону про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, усі військовозобов’язані мають оновити дані до 16 липня. На тих, хто цього не зробить вчасно, очікує покарання.

Зверніть увагу: актуалізувати дані потрібно всім військовозобов’язаним з моменту вступу у дію закону про мобілізацію, тобто з 18 травня навіть, якщо вони вже оновлювали дані раніше у цьому році.

Що буде з тими, хто не оновить дані до 16 липня

Якщо людина проігнорує повістку і не з’явиться за нею у вказані строки, її оштрафують.

Хто має оновлювати дані до 16 липня

  • військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років;
  • призовники і резервісти;
  • заброньовані особи;
  • особи, які мають відстрочку;
  • військовозобов’язані жінки.

Довідка: Повістка – це виклик до ТЦК з метою: взяття на військовий облік, проходження ВЛК для визначення придатності, уточнення персональних днах, призов на військову службу і подальше відправлення до місць її проходження.

За перше правопорушення з громадян стягнуть від 17 000 до 25 000 гривень, а з посадовців та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 гривень.

Якщо військовозобов’язаний не з’являється за повісткою, ТЦК просить поліцію провести адміністративне затримання. Якщо правоохоронці протягом 5 днів цього не роблять, ТЦК надсилає особі “вимогу” із закликом прийти до військкомату. Днем вручення вимоги вважається день розписки або відмови в отриманні. У військовозобов’язаного є 10 днів, щоб прийти до ТЦК. Якщо він цього не робить, то військкомат звертається до суду із проханням обмежити порушнику право користуватися транспортними засобами до виконання ним вимоги або її відкликання (після завершення мобілізації).

Зверніть увагу! Сплата людиною штрафу не звільняє від обов’язку військової служби.

Неявка на кожну наступну повістку вважається новим порушенням. Обмежень щодо кількості можливих викликів за повісткою немає. ТЦК мають право висилати щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної. І щоразу людина сплачуватиме штраф. Якщо сума загальної заборгованості складе 160 000 гривень, виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацією.

Нагадаємо, що оновити дані можна різними способами.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *