США назвали вбивство "жалюгідним та боягузливим".
Кореспондента телеканалу Dilja Ахмеда Абдула Самада та оператора Сафаа Галі застрелили на південному сході Іраку у місті Басра. Невідомі відкрили вогонь по автівці журналістів.
Це підтвердило посольство США у Багдаді, пише DailyMail.
На веб-сайті Dilja TV оприлюднили відеозапис з місця вбивства. На кадрах видно, що Самад отримав вогнепальне поранення голови, на дверцятах автомобіля – сліди від куль.
Також Dijlah TV повідомив, що Галі доставили у лікарню Басри, проте врятувати його життя лікарям не вдалося. В окремому звіті іракського мовника AL-Mirbad сказано, що оператор отримав три кульові поранення в груди.
Посольство США в Багдаді опублікувало у Twitter заяву, де назвало вбивство журналістів “жалюгідним та боягузливим”.
“Тривалі вбивства, викрадення людей, переслідування та залякування з боку збройних угруповань представників преси, активістів соціальних мереж і прихильників реформ в Іраку не можуть залишатися безкарними”, – йдеться в заяві посольства.
The United States Condemns the Assassination of Ahmed Abdul Samad and Safaa Ghali pic.twitter.com/XDRUZPVzeu
— U.S. Embassy Baghdad (@USEmbBaghdad) 11 січня 2020 р.
У посольстві додали: іракський уряд повинен відстоювати право на свободу вираження думок, захищати журналістів і забезпечувати мирних активістів можливістю реалізовувати свої демократичні права, не боючись репресій.
Попрощатися з вбитими журналістами 11-го січня прийшли сотні людей. У Басрі з’явився меморіал у вигляді мікрофону, на згадку про загиблих журналістів.
#اعتصام_البصرة: بناء نصب يشبه مكروفون لأحياء ذكرى الشهيديين #احمد_عبد_الصمد و #صفاء_غالي ، ويحمل شعار قناة دجلة #الادارة
Опубліковано الاعلامي أحمد عبد الصمد Неділя, 12 січня 2020 р.
Як повідомлялося, протести в Іраку спалахнули у Багдаді ще у жовтні 2019-го року, і поширилися на інші міста країни. Протестувальники виступають проти безробіття, корупції в уряді та низької якості послуг, зокрема відключення електроенергії та нестачі води. Також протестувальники вимагають перезавантаження влади, що утвердилася у країні після американської військової операції у 2003 році. На думку прихильників протестного руху, чинний уряд просякнутий корупцією і не здатен подолати безробіття та надавати державні послуги належної якості.