Новини світу – Меркель заявила, що “Північний потік-2” потрібно добудувати

Путін запевнив, що газопровід добудують і без залучення іноземних партнерів.

Російський газопровід в обхід України “Північний потік-2” потрібно добудувати, оскільки від нього виграє Європа.

Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель на пресконференції за підсумками зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Ми говорили, звичайно ж, про проєкт “Північний потік”. Він за допомогою нового європейського законодавства легитимізований, нам необхідно довести його до кінця. Німеччина та інші європейські країни виграють від “Північного потоку”, – сказала канцлерка.

Також вона зазначила, що всі країни зацікавлені в диверсифікації своїх газових поставок і назвала газопровід “дуже важливим проєктом”.

Своєю чергою Путін запевнив, що РФ зможе добудувати газопровід без залучення іноземних партнерів.

“Питання в термінах, це єдине питання, яке постає в зв'язку з цим. Сподіваюся, що до кінця поточного року, або в першому кварталі наступного року робота буде завершена і газопровід запрацює. В активі Росії і Німеччини – низка великих спільних проектів в області енергетики. Ми високо цінуємо відповідальну позицію уряду ФРН на підтримку відомого всім проєкту “Північний потік – 2”, – сказав він.

Нагадаємо, 21 грудня президент США Америки Дональд Трамп підписав військовий кошторис країни на 2020 рік, яким передбачено антиросійські санкції. Тоді ж стало відомо про те, що виконавець робіт із прокладання труб газопроводу “Північний потік-2” призупинив роботу через загрозу санкцій з боку США. Голова правління НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв назвав ухвалення оборонного бюджету США, який передбачає запровадження санкцій проти газопроводів РФ, “найкращим передноворічним подарунком”.

“Північний потік-2” має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність – 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський “Газпром” спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2”, оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *