Офіційний Тегеран визнав, що може потребувати допомоги для розшифровки "чорних скриньок".
Ірану може знадобитися допомога при розшифровці бортових самописців літака “Міжнародних авіаліній України”, який зазнав аварії 8 січня біля Тегерана. Про це заявив керівник управління цивільної авіації ісламської республіки Алі Абедзаде, повідомляє CNN.
“У Ірану є потенціал і ноу-хау для декодування чорного ящика. Всі це знають”, – зазначив він, однак додав, що пристрій з Boeing 737 пошкоджено. Тому з ним можуть не впоратися навіть українські експерти. “Сьогодні в Тегеран прибули українські авіаційні фахівці. У нас з ними була нарада. З завтрашнього дня вони почнуть розшифровувати дані”, – заявив Абедзаде.
ТСН.ua
За його словами, у разі, якщо наявних сил і технічних засобів виявиться недостатньо для досягнення результату, самописці передадуть “експертам із Франції чи Канади”. Це, на думку іранського чиновника, може посприяти прозорості розслідування. “Тоді, яким би не був результат, він буде опублікований та пошиерний по всьому світу”, – зазначив представник Ірану.
Одночасно посол цієї держави при Організації Об'єднаних Націй Маджид Тахт Раванчі заявив, що Іран забезпечить ретельне розслідування трагедії. “Ми висловлюємо наші глибокі співчуття сім'ям загиблих в авіакатастрофі в Ірані. В даний час проводиться ретельне розслідування цього інциденту”, – заявив він на Раді Безпеки ООН.
Фотогалерея
Квіти, сльози і слова співчуття: як віддають шану загиблим в авіакатастрофі літака компанії МАУ поблизу Тегерана (9 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Усі 9 членів екіпажу, а також 2 пасажири були громадянами України. РНБО опублікував список загиблих. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.
МЗС України спочатку повідомило, що до падіння літака призвели технічні проблеми з двигуном, а версія теракту наразі не розглядається. Потім там змінили інформацію і заявили, що версії наразі все ще встановлюються. Літак впав майже одразу після зльоту з аеропорту імені Імама Хомейні.
Офіс генпрокурора вже розпочав розслідування катастрофи – справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.
ТСН.ua зібрав головне про аварію та стежить за подіями в текстовій онлайн-трансляції.