Цьогоріч очікується ще більше температурних максимумів.
2019 рік був одним з найспекотніших – середні глобальні температури стали другими найбільшими за всю історію спостережень.
Про це повідомили у європейській службі моніторингу зміни клімату програми “Коперник”
“Останні п’ять років були п’ятьма найтеплішими за всю історію спостережень; останнє десятиліття було найтеплішим за всю історію спостережень”, – заявив Жан-Ноель Тепо, директор служби у розмові з The New York Times. “Це, безумовно, тривожні ознаки”, – наголосив він.
Як подорожувати, щоб не шкодити клімату
Така звістка не є раптовою на тлі повідомлень про рекордні рівні танення льодовиків та концентрації вуглекислого газу у атмосфері.
2019 року температурні рекорди зустрічалися по всій планеті. У більшості регіонів було тепліше за середні показники, а в Арктиці, Європі, Південній Африці підвищення було дуже значним.
Де в світі фіксували температурні аномалії, дивіться в інфографіці ТСН.ua:
ТСН.ua
Рекордсменом все ще залишається 2016. Втім тоді на клімат впливав потужний Ель-Ніньйо, який створює передумови для високих глобальних температур. Хоча це не завадило липню 2019-го побити рекорд цього року. Тоді у багатьох куточках світу було зафіксовано різноманітні погодні аномалії та природні катаклізми.
Стейк та сирна тарілка: як їжа призводить до кліматичних змін
Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві – читайте у матеріалі ТСН.ua.