Африканські держави активізували боротьбу з вуличними дилерами валют

Африканські держави активізували боротьбу з вуличними дилерами валют Дарія ПодвишеннаОсновні тези

  • Монетарні органи в Африці вживають нові заходи проти вуличних дилерів валют, арештуючи їх і накладаючи штрафи.
  • Політики з різних африканських країн посилюють боротьбу з вуличними дилерами для захисту стабільності національних валют.
  • Банки докладають зусиль для очищення ринку від нелегальних валютних операторів та регулювання обмінних пунктів.

Торгівля валютою / Canva

Монетарні органи в чотирьох африканських країнах вводять нові заходи проти вуличної торгівлі валютою. Вуличних дилерів арештовують, накладають на них значні штрафи, а правила діяльності обмінних пунктів переглядаються.

В Африці карають валютних торговців

Не маючи інших варіантів захисту своїх валют, африканські політики з Хараре на півдні до Джуби на сході та Лагосу на заході посилюють боротьбу з вуличними дилерами.

Монетарні органи Замбії, Зімбабве, Нігерії, Південного Судану та Гани вживають заходів проти обмінників, яких звинувачують у підриві стабільності національних валют через спекуляції.

У всіх чотирьох країнах процвітають паралельні ринки, де курси обміну використовуються набагато активніше, ніж офіційні курси, встановлені центральними банками.

Зауважте! Голова Банку Гани Ернест Аддісон заборонив бюро обміну валют рекламувати курси за межами їх приміщень. Він підкреслив, що банк добре обізнаний з діяльністю нелегальних операторів на валютному ринку і співпрацює з центром фінансової розвідки для очищення ринку.Чому борються з вуличними торговцями валют

Влада країн регіону намагається скоротити неконтрольовані “вуличні” ринки обміну. Курси, які вони пропонують, часто сильно відрізняються від офіційних, встановлених центральними банками, і є більш популярними серед населення.

Зауважте! Іноземні інвестори часто вагаються інвестувати в країни з паралельними валютними ринками через потенційний вплив на стабільність національної валюти.

За словами голови Банку Південного Судану Джеймса Аліка Гаранга, регулятор відзначає “частковий успіх” заходів з реорганізації валютного ринку, що були введені у квітні.

Втім, зміни торкнулися переважно діяльності вуличних обмінників. Так, у Зімбабве вони покинули свої звичні місця у центрах міст та почали здійснювати обмін через WhatsApp. Загалом торговці стають більш винахідливими й переходять в підпілля, щоб продовжувати свою діяльність.

Важливо! Зростання вуличного валютного ринку в багатьох аспектах викликане обмеженою доступністю доларів США через офіційні канали, як пояснив Хаснайн Малік, керівник дослідницького відділу стратегії акцій компанії Tellimer у Дубаї.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *