Відключень світла може стати більше, бо енергоблок однієї з АЕС виведуть у ремонт Вікторія КульженкоОсновні тези
- Виведення енергоблока для ремонту може призвести до збільшення відключень світла.
- Ремонтні роботи на АЕС проводяться для забезпечення їх повноцінної роботи в опалювальний сезон.
- Україна може стикнутися з недостачею електроенергії у зимовий період, що може призвести до подовжених відключень.
Відключення світла / Unsplash
00:0001:05
1x
1x
Аудіо синтезовано з використанням AI.Більше Аудіоновин
Ситуація в українській енергосистемі залишається складною. Повідомляють, що найближчим часом відключення світла можуть стати довшими.
В Енергоатомі повідомили, що найближчими днями відключення світла стануть довшими. Це пов’язано з тим, що один з енергоблоків-тисячників АЕС виведуть в ремонт.
Для чого проводять ремонтні роботи
Ремонтні роботи проводять для того, щоб АЕС повноцінно працювали з початком опалювального сезону.
У компанії зазначили, що безпечна та ефективна експлуатація ядерних реакторів вітчизняних АЕС потребує щорічного проведення планово-попереджувальних ремонтів. Зокрема, мовиться про перевантаження ядерного палива та обов’язкові регламентні роботи.
Як правило, такі ремонти проводять в теплу пору року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду,
– зазначили в Енергоатомі.
Цього року ремонти проводять на 9 енергоблоках Рівненська АЕС, Південноукраїнський енергокомплекс та Хмельницька АЕС. На Запорізькій атомній електростанції планово-попереджувальні ремонти з моменту її окупації не проводять.
Найгірший сценарій щодо відключень для України взимку
- Журналісти BBC припустили, як Україна може пройти зиму 2024/2025. Їхній прогноз базується на даних ДТЕК і досить похмурий. Проте слід розуміти, що це тільки один із варіантів, як будуть розгортатися події. Нині ніхто не може сказати, що за пів року все буде саме так, як описано.
- Журналісти пояснили: теплові та гідроелектростанції важко і дорого ремонтувати, а дефіцит електроенергії не завжди можна покрити імпортом з Європи. І навели слова керівниці пресслужби НАК “Укренерго” Марії Цатурян.
- А речник Головного управління ДСНС у Сумській області Олег Стрілка звернув увагу на те, що часто люди вмикають одразу всі електроприлади, щойно дали світло. Через це стаються пожежі, а відтак і немає світла протягом багатьох годин. ДСНС рятувала дітей та людей похилого віку із задимлених будинків протягом останнього місяця.
Источник: www.24tv.ua