Маас заявив, що "останнє слово" залишається за Іраком.
Висловлювання голови Білого дому Дональда Трампа щодо можливого застосування жорстких санкцій проти Іраку, парламент якого проголосував за виведення американських військ з країни, є “не дуже корисними”.
Таку думку висловив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk.
На його думку, з владою Багдаду слід вести діалог аргументами, а не погрозами. І зрештою, зазначив голоа німецького МЗС, “останнє слово” залишається за Іраком.
“Ми вклали багато коштів, не тільки у військовому плані, а й щоб відновити цю країну, створити інфраструктуру. Усе це під загрозою, якщо ситуація буде розвиватися таким чином й надалі. Проте Ірак слід переконувати не за допомогою погроз, а аргументів, яких чимало”, – заявив Маас.
Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду – внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.
Критикують операцію і в США – спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар “невиправданим та провокативним”. Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його “неминучу” атаку і врятувала життя американців. “Ризик нічого не робити був величезний”, – заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. “Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран”, – вказав посол.
5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в “разі ворожості” з боку Багдада – таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.