Закон про мобілізацію: чи планують в Раді його змінювати

Закон про мобілізацію: чи планують в Раді його змінювати Ярослав ПогончукОсновні тези

  • Новий закон про мобілізацію набрав чинності від 18 травня, але має проблеми з бронюванням працівників підприємств.li>
  • Народні депутати наразі не планують змінювати закон про мобілізацію, а шукають розв’язання проблем без повноцінних змін.
  • Пропонується вирішення проблеми через електронне бронювання за допомогою додатку “Дія”, що спростило б процес бронювання працівників.

Чи будуть змінювати закон про мобілізацію / Колаж 24 Каналу

Новий закон про мобілізацію набрав чинності від 18 травня. Втім, у ньому досі спостерігаються деякі проблеми.

Мовиться про нюанс щодо підприємств, які підпадають під критерії бронювання, але ще не встигли забронювати своїх працівників. Про це розповів член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Чи будуть вносити зміни до закону про мобілізацію

Народні депутати поки що не планують вносити зміни до нового закону про мобілізацію. За словами Веніславського, деякі проблеми можна вирішити без змін у документі.

Він зазначив, що зараз немає кричущих проблем із законом. Однак він визнав існування одного нюансу, пов’язаного з підприємствами, які підпадають під критерії бронювання, але ще не встигли забронювати своїх працівників.

Це стосується підприємств у сферах військово-промислового комплексу, критичної інфраструктури, залізничного транспорту та енергетики.

Для того, щоб забронювати їхніх працівників, вони мають уточнити свої військово-облікові дані. А далі їм абсолютно законно приходять повістки, оскільки в них ще на сьогодні немає броні. Вийшло дещо замкнене коло,
– повідомив депутат.

Розв’язанням цієї проблеми, за словами Веніславського, стане електронне бронювання через додаток Дія. Підприємства, які мають підстави для бронювання, зможуть подавати списки працівників до Міністерства оборони.

Після верифікації цих даних з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування, інформація автоматично оновлюватиметься в системі “Оберіг”, і працівники не отримуватимуть повісток.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • За новим законом про мобілізацію, у військовозобов’язаних українців є 60 днів на те, щоб оновити свої дані в ТЦК. На думку Веніславського, наразі жодних підстав, щоб збільшувати цей термін, немає.
  • Депутат також розповів, що чоловіки, які добровільно прийшли до ТЦК, без повістки, можуть укласти контракт на 1 рік. Після того, як цей термін минув, вони нібито добровільно зможуть звільнитися з служби.
  • Уже від 16 червня в застосунку Резерв+ з’явиться QR-код. Він надасть повної юридичної сили електронному військово-обліковому документу, в тому числі – для перетину кордону.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *