Позасудові страти здійснювали представники проросійської козацької спілки "Область Війська Донського".
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) отримав чергове інформаційне повідомлення, яке разом підготували Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та прокурор Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Йдеться про позасудові страти українських військовослужбовців під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.
Про це повідомляє Українська гельсінська спілка з прав людини.
Читайте також:
Побачити Путіна на лаві підсудних трибуналу: Сенцов розповів про свою "маленьку мрію"
Як зазначається, матеріали містять інформацію про факти позасудових страт військовослужбовців ЗСУ представниками проросійської групи “Козачий союз “Область Війська Донського” під час боїв за Іловайськ в 2014 році та Дебальцеве в 2015 році. Повідомляється, що матеріали будуть розглянуті Офісом прокурора МКС спільно з іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, скоєних проросійськими силами на сході України в період 2014-2019 років.
Українська сторона, зокрема, надала фото і відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових у полон, свідчення очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у неволі.
Читайте також:
ГПУ передасть до Гааги докази причетності росіян до обстрілу Золотого
“У матеріалах висвітлено і практику ведення бойових дій “чужими руками”, тобто залучення РФ у конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань. Офіс прокурора було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, але і для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права”, – йдеться в повідомленні.
Нагааємо, раніше арбітражний трибунал у Гаазі схвалив процедурні рішення щодо розгляду справи про суперечку між Україною та Росією. Документ отримав офіційну назву “Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів”. За словами, колишня заступниця голови МЗС України Олени Зеркаль заявила, що це гарний результат. “Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не лише порушення Росією норм міжнародного права, але і відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в’язниці. І арбітраж нас почув”, – пояснила вона.