У НАТО планують створити посаду спецпосланника в Україні, – Foreign Policy

У НАТО планують створити посаду спецпосланника в Україні, – Foreign Policy Василь РозтрьопаОсновні тези

  • НАТО планує створити посаду спецпосланника в Україні для посилення довгострокових зобов’язань перед країною на тлі війни з Росією.
  • Новий представник буде координувати підтримку України, включаючи військову допомогу, та висилати політичний сигнал про підтримку боротьби Києва за статус постійного члена НАТО.
  • Деякі західні офіційні особи вважають створення нової посади, як частину урізаного пакету підтримки для України замість повноцінного прийому України в члени.

НАТО створить в Україні посаду спецпредставника / Колаж 24 Каналу (ілюстративне фото)

НАТО обмірковує призначення постійного представника у Києві. Альянс планує збільшити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни з Росією.

Західне видання повідомляє, що члени Альянсу пішли на розширення співпраці незважаючи на нові погрози Москви про ескалацію конфлікту. Західні офіційні особи та Конгрес США знайомі з ситуацією.

Навіщо потрібен спецпредставник НАТО

План, який буде оприлюднено на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні, у разі схвалення передбачає створення нової посади “старшого цивільного представника” Альянсу в Україні. Її створять за зразком подібної посади, яка була в Афганістані протягом майже двадцяти років розміщення військ НАТО там.

Новий представник буде координувати підтримку України, включно з потоками військової допомоги Києву з різних західних країн. Посада посланника також надішле політичний сигнал як Україні, так і Росії про прихильність Альянсу до боротьби Києва. У НАТО розуміють, що український уряд прагне стати постійним членом НАТО, щоб посилити свій захист від російської військової агресії.

Деякі західні офіційні особи вітають створення нової посади посланника в рамках більшого пакету підтримки НАТО для України, який буде надано на майбутньому саміті у Вашингтоні.

Ми шукаємо шляхи інституціоналізації частини двосторонньої підтримки, яка надходить до України, і введення її в альянс НАТО,
– заявила посол США в НАТО Джуліанна Сміт.

Посада – заміна реальній допомозі

Серед представників НАТО існують і альтернативні думки щодо створення нової посади. Дехто в Альянсі розглядає роль посланника як частину урізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті України, формальному приєднанню до НАТО.

Один з чиновників анонімно повідомив, що створення посади посланника є частиною втішного призу, який намагаються дати Україні. За його словами, це ще один приклад того, що НАТО робить замість того, чого насправді хоче від організації Україна.

У НАТО розуміють, що війна неминуча

  • В Альянсу поки немає конкретної стратегії оборони у разі повномасштабної агресії Росії. Втім, окремі країни-члени вже почали задумуватись над забезпеченням власної безпеки.
  • Уряд Німеччини ухвалив план тотальної оборони. Цікаво, що він не написаний з нуля: це оновлена “рамкова директива про тотальну оборону” часів холодної війни, яка визначає заходи безпеки на випадок агресії.
  • Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європі варто зосередитись на зміцненні безпекової політики, адже країна-агресорка навряд зазіхатиме лише на українські кордони. Під загрозою можуть бути й інші європейські країни. Пісторіус також говорив, що Німеччина має бути готова до можливої війни до 2029 року. Для цього планують повернути обов’язкову службу.
  • Країни Балтії уже почали наймасштабніші військові навчання, які будь-коли проводили в регіоні. А до того провели серйозні навчання НАТО – найбільші з часів холодної війни.
  • Крім того, НАТО готує сухопутні коридори для військ США на випадок великої війни в Європі. Відомо про п’ять основних коридорів, які йдуть з Нідерландів, Італії, Греції, Туреччини та Норвегії.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *