Основні тези
- Президент України відвідав Сінгапур та Філіппіни для обговорення співпраці та питань глобального миру.
- Світан радить Зеленському відвідати Тайвань, вказуючи на важливість цього кроку у контексті геополітичних відносин.
- Тайвань є окремим суб’єктом у геополітиці, а підтримка його нового президента може зміцнити відносини між країнами.
Президент України Володимир Зеленський прибув із дипломатичним візитом до країн Азії, зокрема у Сінгапур та Філіппіни. Там він зустрівся з очільниками цих держав для того, аби обговорити важливість співпраці та врегулювання питань глобального миру.
Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів 24 Каналу, що поїздка Володимира Зеленського у Сінгапур і Філіппіни дуже важлива для нашої держави. Він додав, що Китай географічно дуже близько розташований до цих країн.
“Після Філіппін Зеленському обов’язково варто поїхати у Тайвань, адже це китайський острів”, – сказав він.
Чому Тайвань важливий для України
Роман Світан пояснив, що Тайвань не належить до Китайської Народної Республіки, де Сі Цзіньпін окупував владу. Цей острів має назву Китайська Республіка Тайвань, де живуть китайці, які на демократичних виборах 13 січня 2024 року обрали законного президента.
Україні варто налагодити зв’язки із новим демократично обраним президентом Тайваню та показати Китаю, що ми не задоволені тим, що Пекін бере участь у війні Росії проти України. Китайські боєприпаси, зброя та деталі до неї кожного дня вбивають українців,
– наголосив він.
На думку військового експерта, нашій країні варто відкрити тайванське посольство, а українське на території Тайваню.
Китай “розірве”, якщо українська делегація прибуде до Тайваню. Але це треба робити (налагоджувати співпрацю – 24 Канал), адже Китай це та ж Росія,
– висловився Роман Світан.
Напружені відносини між Китаєм та Тайванем
- Народно-визвольна армія Китаю почала масштабні дводенні військові маневри навколо Тайваню, щоб продемонструвати свою позицію щодо “сепаратистських сил незалежності Тайваню”. Китай вважає Тайвань відколотою провінцією, яка з часом повернеться під контроль Пекіна, тоді як Тайвань вважає себе суверенною державою зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами.
- У відповідь на навчання Китаю, Тайвань підняв у повітря свої літаки й привів війська в підвищену бойову готовність. Китайські військові стверджують, що дводенні маневри навколо Тайваню є покаранням для “сепаратистських сил, що прагнуть незалежності”.
- Міністр оборони Китаю Дон Цзюнь заявив, що китайські військові готові силою зупинити прагнення Тайваню до незалежності. Він вважає, що всі, хто підтримує незалежність острова, “приречені на самознищення”. Водночас він підкреслив, що Китай завжди був відкритий до діалогу та співпраці.
Источник: www.24tv.ua