У Хмельницькому звільнили 50 засуджених, які хотіли мобілізуватися

Основні тези

  • У Хмельницькому відбулося звільнення 50 засуджених, які виявили бажання мобілізуватися до ЗСУ.
  • Розгляд справ відбувався у відкритих судових засіданнях через відеоконференції.
  • Більшість добровольців – молоді чоловіки, засуджені здебільшого за крадіжки, виявили бажання служити в армії.
  • Після ухвалення законної сили звільнених доставлять до райТЦК для укладання контракту та проходження військової служби.
  • Суд встановив адміністративний нагляд над ними терміном на 1 рік або до звільнення з військової служби.

В Хмельницькому звільнили 50 засуджених для служби в ЗСУ / Колаж 24 Каналу (Getty Images / Pexels)

Віднедавна в Україні дозволили мобілізацію засуджених. У середу, 22 травня, Хмельницький міськрайонний суд прийняв рішення задовольнити 50 клопотань щодо умовно-дострокового звільнення осіб, які виявили бажання мобілізуватися до ЗСУ.

Всі клопотання надійшли від ДУ “Райківецька виправна колонія (№78)”. Зауважимо, що це вже не перше звільнення ув’язнених у Хмельницькому.

Як відбувався розгляд справи

Розгляд справ відбувався у відкритих судових засіданнях через відеоконференції, де судді мали змогу поспілкуватися із засудженими. Суд встановив, що заяви про мобілізацію були добровільними. Деякі чоловіки розповіли, що бажання служити виявляли ще під час розгляду їхніх справ у судах, проте на той час законодавство не передбачало такої можливості.

Більшість добровольців – молоді чоловіки, засуджені здебільшого за крадіжки. Під час судових засідань вони зізналися, що не мають спеціальних навичок для проходження військової служби, але впевнені, що зможуть оволодіти ними швидко. Додатковою мотивацією для багатьох з них стали втрати рідних і близьких у війні, включно з тими, хто захищав Україну.

Що очікує на добровольців далі

Після набрання ухвалами законної сили, представники Нацгвардії мають доставити звільнених до Хмельницького райТЦК для укладання контракту та проходження військової служби.

Суд також встановив адміністративний нагляд над чоловіками терміном на 1 рік, або до їх звільнення з військової служби. Нагляд здійснюватимуть командири військових частин, де служитимуть колишні засуджені. Вони матимуть обмеження на перебування поза межами місця дислокації військової частини та виїзди в особистих справах без дозволу командира.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Міноборони повідомило про запуск електронної черги в усіх ТЦК та СП, яка наразі працює в тестовому режимі.
  • Згідно з постановою Кабінету Міністрів № 560, тих, хто ухиляється від призову і був затриманий на кордоні, негайно направлятимуть до найближчого ТЦК та СП.
  • Також Кабмін своєю постановою від 16 травня № 563 скасував норму, яка дозволяла жінкам-медикам та фармацевтам працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані. Тепер жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, повинні перебувати на військовому обліку для працевлаштування.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *