Основні тези
- З 18 травня в Україні діє новий закон про мобілізацію, який передбачає оновлення військово-облікових даних для чоловіків віком від 18 до 60 років.
- Всі військовозобов’язані чоловіки мають до 16 липня оновити свої дані, а ті, хто був визнаний непридатним і знятим із обліку після 2022 року, повинні знову пройти процедуру ВЛК.
- Мобільний застосунок “Резерв+” дозволяє оновлювати дані.
Непридатним доведеться пройти ВЛК / Колаж 24 Каналу (ілюстративне фото)
Речник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів про деякі особливості оновлення даних за новим законом про мобілізацію. Він розповів, що нині робити тим, хто після 2022 року визнаний непридатним і знятим із обліку.
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає необхідність оновлення військово-облікових даних для чоловіків віком від 18 до 60 років. Речник Міністерства оборони України пояснив, що робити непридатним та знятим з обліку.
Що робити визнаним непридатними та знятим з обліку
Наразі усі військовозобов’язані чоловіки протягом 60 днів, до 16 липня, мають оновити свої військово-облікові дані. Ті, хто після 2022 року пройшов ТЦК і ВЛК та був визнаний непридатним і знятим із обліку, повинен буде знову пройти цю процедуру.
Треба буде з’явитися ще і пройти ВЛК,
– заявив Дмитро Лазуткін.
Останні зміни в правилах військового обліку та мобілізації
- За новим законом про мобілізацію оновлювати особисті дані можна не лише в ТЦК, а й за допомогою мобільного застосунку “Резерв+” та в найближчому ЦНАПі.
- У Міноборони заявили, що є понад мільйон успішних авторизацій в застосунку через Резерв+. Дані оновили більшість з авторизованих користувачів.
- Крім того, нині роботодавців зобов’язали сприяти проведенню мобілізації. Мова не лише про вручення повісток. Зокрема, роботодавці мають право доставляти працівників до ТЦК та СП, якщо є відповідна вимога.
- Жінок-медиків та фармацевток теж зобов’язали стати на військовий облік. В Україні виключили норму, за якою жінки-медики чи фармацевти, які не отримували військово-обліковий документ, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані.
Источник: www.24tv.ua