Коротка версія новини
- З 18 травня в Україні набирає чинності новий закон про мобілізацію та запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного.
- Електронний кабінет вимагатиме вказати адресу, телефон та email військовозобов’язаного для оновлення даних.
- Оновити дані можна буде з будь-якої зручної точки, зокрема й з-за кордону.li>
- Військовозобов’язані, що ухиляються від мобілізації, підлягають адміністративній відповідальності та новим штрафам.
Оновити дані можна буде з будь-якої зручної точки / Колаж 24 Каналу
З 18 травня в Україні набирає чинності новий закон про мобілізацію. Також тоді запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного.
Нюанси роботи електронного кабінету військовозобов’язаного розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
Як оновлювати дані
За словами Черногоренко, кількість військовозобов’язаних, які будуть користуватися цим функціоналом, може досягати 70 – 80%. Для того, щоб оновити дані в електронному кабінеті, потрібно буде завантажити застосунок, авторизуватися і заповнити необхідні поля.
Буде можливість робити це (оновлювати дані, – 24 Канал) дистанційно, без візиту до ТЦК та СП. Надалі, для уточнення інших даних, якщо це буде потрібно, ТЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним і далі це буде робота між військовозобов’язаним і безпосередньо працівником ТЦК. Оновити дані можна буде з будь-якої зручної точки, в тому числі із з-за кордону,
– пояснила чиновниця.
У відомстві працюють над тим, щоб в застосунку була доступна проста і зручна функція – авторизуватися, вказати номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання. Пісдя цього можна буде отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних “Оберіг” для того, щоб передивитися, які дані щодо особи є в реєстрі.
Що загрожує тим, хто ухиляється від мобілізації
- Наразі військовозобов’язані, які ухиляються від мобілізації, притягуються до адміністративної відповідальності. Однак новий законопроєкт про військовий облік передбачає встановлення нових сум штрафів.
- За порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення): штраф від 3 400 до 5 100 гривень, за повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень. У разі свідомого ігнорування повісток та порушення правил ведення військового обліку, керівництво ТЦК може звернутися до поліції з проханням примусово доставити чоловіка до військкомату.
- Якщо затримання неможливе, очільник ТЦК надсилає особі рекомендованого листа поштою з вимогою прибути до військкомату. Днем вручення вимоги вважається день розписки або відмови в отриманні.
- Якщо протягом 10 днів чоловік ігнорує “вимогу”, керівник ТЦК звертається до суду із проханням обмежити порушнику право користуватися транспортними засобами до виконання ним вимоги або її відкликання (після завершення мобілізації).
Источник: www.24tv.ua