Скільки на рік Україна витрачає коштів на утримання одного воїна: у Міноборони назвали цифру

Коротка версія новини

  • Утримання одного воїна в Україні коштує 1,2 мільйона гривень або 30 тисяч доларів на рік.
  • Нове керівництво Міноборони змінило систему закупівель та посилило співпрацю з НАТО для ліквідації корупційних ризиків.
  • Україна скасувала статус “обмежено придатний”.

У Міноборони відповіли, скільки коштує утримання української армії / Колаж 24 Каналу

Президент Зеленський неодноразово наголошував на важливості “економічного фронту”, завдяки якому відбувається забезпечення військових. У Міноборони розповіли, у яку суму державі обходиться утримання одного воїна.

Під час візиту до Талліну Зеленський повідомив, що фінансування української армії відбувається за рахунок державного бюджету, а не за кошти партнерів. На одного військового припадає 6 – 8 платників податків.

Десятки тисяч доларів

Заступник міністра оборони Юрій Джигир розкрив деталі оборонного бюджету країни. За його словами, щорічно Україні утримання одного бійця обходиться у 1, 2 мільйона гривень або 30 тисяч доларів. Причому, ця сума не включає витрати на зброю.

Крім того, Джигир розповів, що нове керівництво Міноборони змінило систему закупівель після низки скандалів і посилило співпрацю з НАТО.

Заступник міністра оборони уточнив, що нова перевірена система закупівель допомогла “ліквідувати корупційні ризики”.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Від сьогодні, 4 травня, в Україні скасували статус “обмежено придатний”. Це означає, що всі військовозобов’язані, яких раніше визнали “обмежено” придатними, мусять повторно пройти ВЛК. Їх запишуть до категорії або придатних, або непридатних до військової служби. У Міноборони запевнили, що придатних своєю чергою теж поділять на категорії за функціональністю.
  • В оборонному відомстві заявили, що приданість будуть визначати по-новому, згідно зі змінами до наказу щодо ВЛК. Це означає, що братимуть до уваги не лише хвороби військовозобов’язаного, але й порушення функцій організму, до яких призвели ці захворювання. Критерії придатності поєднані за принципом “захворювання – ступінь порушення функцій”. Наприклад, якщо в людини була виразка, і залишився тільки рубець – вона придатна. Якщо виразка була з ускладненням, і було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, – непридатна.
  • У Міноборони наголосили, що тепер члени ВЛК не зможуть приймати рішення на власний розсуд щодо придатності чоловіків, а будуть керуватися лише чіткими нормами. Це дозволить унеможливити корупційні прояви.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *