Мобілізація у 2024 році: ТЦК зможуть забирати автівки в українців і підприємств

В Україні дозволили “мобілізацію” транспортних засобів / Колаж 24 Каналу

Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. Ймовірно, вже наприкінці травня передбачені ним зміни наберуть чинності. Зокрема, працівники ТЦК зможуть забирати у громадян та підприємств автівки на користь ЗСУ.

Новий закон про мобілізацію пропонує так званий “призов” транспортних засобів.

“Мобілізація” автівок

Так, підтриманий парламентом законопроєкт встановлює військово-транспортний обов’язок, покликаний забезпечити армію на час дії воєнного стану транспортними засобами і технікою.

Цей обов’язок стосується:

  • місцевих та центральних органів влади;
  • підприємств і установ;
  • громадян-власників машин;

Відповідно до документа, мобілізувати транспортні засоби на примусовій та безоплатній основі можуть представники ТЦК. МВС надасть військкоматам дані щодо автомобілів у власності підприємців та громадян.

Якщо, наприклад, в українця у власності перебуває більше ніж одна машина, то у нього можуть вилучити транспортний засіб на користь ЗСУ.

Водночас слід зауважити, що у громадян, які володіють лише однією машиною, забрати її не можуть.

Щодо підприємств та організацій, то норми безоплатного вилучення будуть вираховуватися у відсотках, за галузями економіки.

Важливо, що обсяги і типи автомобілів, які потребують військові, буде визначати так званий Мобілізаційний план України на основі поданих військкоматами норм. Так, наприклад, якщо військкомат певної області вирішить, що їхнім формуванням потрібно 3 тисячі автівок, то саме таку кількість заберуть з підприємств та звичайних громадян.

Крім того, ці транспортні засоби не можна відправляти за кордон, а також за межі інших областей, продавати чи перереєстровувати.

Закон передбачає повернення тимчасово вилучених транспортних засобів. Власники можуть їх отримати протягом 30 календарних днів із моменту оголошення демобілізації.

Закон про мобілізацію: що відомо

  • 11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт щодо мобілізації під номером 10449.
  • Перед цим Комітет з нацбезпеки розглянув понад 4000 тисяч, запропонованих депутатами правок. Загалом із них була врахована лише 31.
  • Із фінальної версії законопроєкту вилучили правку про демобілізацію. Щодо звільнення з військової служби розроблять новий законопроєкт.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *