Коротка версія новини
- Акція “Всинови яйце пінгвіна” допомагає у врятуванні африканських птахів від вимирання. Після придбання яєць учасники не можуть забрати їх додому, оскільки це є формою пожертви для фінансування вирощування пінгвінів.
- Фонд охорони берегових птахів Південної Африки зауважує, що вже врятував понад 200 яєць африканських пінгвінів у 2024 році. Кількість африканських пінгвінів різко зменшилася до менше ніж 10 000 пар, внаслідок чого вони перебувають під загрозою зникнення.
- Основною загрозою для африканських пінгвінів є комерційний вилов риби, що впливає на доступність основних джерел їжі птахів.
У Південній Африці запустили акцію “Всинови яйце пінгвіна” / Unsplash / Ілюстративне фото
Всім, кому набридло купувати шоколадні яйця, загорнуті у фольгу з передбачуваними мотивами зайчиків, цьогоріч пропонується цікава альтернатива. У Південній Африці всі охочі зможуть придбати яйце, з якого вилупиться живий пінгвін.
Така акція покликана допомогти вберегти птахів від вимирання. Водночас після купівлі забрати яйця додому не вдасться.
У Південній Африці запустили акцію “Всинови яйце пінгвіна”
Люди, які купують яйця, не зможуть забрати їх додому, оскільки Південноафриканський фонд охорони берегових птахів у цей спосіб приймає пожертви для фінансування вирощування пінгвінів.
У цей час, коли всі думають про шоколадні цукерки та пухнастих зайчиків, ми б хотіли, щоб ви … усиновили пінгвіняче яйце,
— сказала волонтер Нікі Шедболт.
І додала, що для фонду охорони прибережних птахів дійсно дорого виростити пінгвіна з яйця до стану його зрілості. Цей процес займає 4 місяці.
Зазначається, що з початку року фонд успішно врятував вже понад 200 яєць африканських пінгвінів, які перебувають під загрозою зникнення.
Африканський пінгвін – єдиний вид, який розмножується на континенті. Колись найпоширеніший морський птах Південної Африки, кількість пар, що розмножуються, впала до менш ніж 10 000 у 2024 році. Це лише 1% від 1 мільйона пар, які існували століття тому.
У нещодавньому звіті, опублікованому фондом, прогнозується, що африканські пінгвіни перебувають під загрозою зникнення до 2035 року, якщо не вжити негайних заходів. Основною загрозою для цих птахів є комерційний вилов риби, який серйозно вплинув на доступність сардин і анчоусів – їхнього основного джерела їжі.
Источник: www.24tv.ua