В Сенаті готові обговорити санкції за втручання в американські вибори та агресію в Україні.
Сенатський комітет з міжнародних відносин Конгресу США наступного тижня голосуватиме за законопроєкт, який передбачає запровадження санкцій проти РФ за втручання Кремля в американські вибори й агресію проти України.
Про це 5 грудня пише “Радіо Свобода”.
“Акт про захист американської безпеки від російської агресії” (DASKA), розглянуть 11 грудня на засіданні комітету. Цей документ представили у Сенаті ще у лютому з ініціативи кількох сенаторів, зокрема республіканця Ліндсі Грема і демократа Боба Менендеса. Важливою частиною масштабного законопроекту є санкції проти Росії.
Читайте також:
Нова очільниця Єврокомісії запевнила Зеленського, що санкції проти РФ залишаться до повного виконання Мінська
Пропонується запровадити санкції щодо російських банків, причетних до втручання у вибори в США та інших державах, компаній, що працюють у сфері кібероперацій. Також обмеження можуть накласти на нові державні позики Росії. Окрім того, об’єктами санкцій можуть стати громадяни Росії, і організації, що займаються незаконною діяльністю за “прямим або непрямим дорученням Володимира Путіна”.
В законопроєкті пропонують ввести жорсткі санкції стосовно російської нафтової і газової галузі, об’єктом яких можуть стати іноземні постачальники обладнання, технологій, послуг і кредитори російського енергетичного сектору.
Санкції також передбачені проти російських громадян, причетних до захоплення українських моряків у Керченській затоці в листопаді минулого року і російських військовослужбовців, які перешкоджали свободі мореплавства в цій акваторії.
Нагадаємо, 26 серпня набув чинності другий пакет санкцій США проти Російської Федерації, пов'язаний з отруєнням колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки. Документ був підписаний президентом США Дональдом Трампом., а у вересні Рада Європейського Союзу погодила подовження обмежувальні заходи проти Росії через дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України ще на пів року до 15 березня 2020 року.