Конкурент Трампа визнав, що погодиться свідчити перед Сенатом
Колишній віцепрезидент США Джо Байден погодився свідчити у Сенаті у справі про імпічмент очільника Білого дому Дональда Трампа, попри першопочаткову відмову реагувати на повістку.
Про це 29 грудня повідомляє “Голос Америки”.
Цю заяву він зробив під час зустрічі із виборцями у штаті Айова, після того, як раніше заявив про свою відмову свідчити, за що отримав хвилю критики. Своє попереднє рішення він пояснював тим, що «немає юридичних підстав» для того, аби надсилати йому повістку свідчити, і що його свідчення допоможуть президенту Трампу відвернути увагу від його власних дій.
“Ви знаєте, я вже пережив два імпічменти. Один як молодий сенатор і потім як сенатор середнього віку. В них немає нічого доброго, незалежно від обставин. Це важко для країни. Тут немає чому радіти. Але зрозумійте мене правильно: Я думаю, що Трамп сам це на себе накликав. Я думаю, що в Конгресу немає іншого вибору, крім як виконати свої конституційні обов’язки, незалежно від політичних наслідків”, – заявив Байден.
Пізніше на зустрічі з виборцями у місті Фейрфілд, Байден підтвердив, що він виконає вимоги будь-якої повістки Сенату.
Раніше Байден заявив, що не даватиме свідчення у Сенаті стосовно процедури імпічменту президента Трампа.
Як повідомлялося, нижня палата Конгресу США більшістю голосів проголосувала за імпічмент президента США Дональда Трампа. За першу статтю щодо перевищення повноважень було віддано 230 голосів, проти – 197. За другу статтю щодо втручання в роботу Конгресу проголосували 229 депутатів, а проти неї висловилися 198. Після Палати представників, в якій більшість складають демократи, проголосувати за імпічмент має ще Сенат, де більшість мають уже республіканці.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спостерігав за трансляцією процедури імпічменту, котра відбувалася в Палаті представників Конгресу, в телевізійній трансляції на мітингу своїх прихильників у Мічигані. Там він заявив, що “демократи затаврували себе вічною ганьбою” через те, що “намагаються анулювати голоси десятків мільйонів патріотичних американців”. У Білому домі в офіційній заяві назвали голосування в Палаті представників “кульмінацією одного з найганебніших епізодів в історії США”.