Путін та Сі Цзіньпін дали старт поставкам газу до Китаю через Силу Сибіру

Договір передбачає поставку до Китаю до 38 млрд кубометрів газу на рік.

2 грудня президент Росії Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін під час телемосту, який зв'язав Сочі, Пекін і компресорні станції в Росії і Китаї, дали старт поставкам російського газу до Китаю за так званим східним маршрутом.

Про це повідомляє Интерфакс.

Як зазначається, договір купівлі-продажу російського газу по “Силі Сибіру” між “Газпромом” і “Китайською національною нафтогазовою корпорацією” був підписаний ще в травні 2014 року терміном на 30 років. Він передбачає поставку до Китаю до 38 млрд кубометрів газу на рік.

Повна довжина “Сили Сибіру” має скласти близько 3 тис. км. Магістраль має транспортувати газ Іркутського і Якутського центрів газовидобутку російським споживачам на Далекому Сході і в Китаї.

Раніше компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав більше двох років – від квітня 2017 року. Відмова країни могла відтермінувати завершення проєкту на роки.

“Північний потік-2” має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність – 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський “Газпром” спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2”, оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Відео

Сенатор-республіканець із США закликав терміново запровадити санкції за "Північний потік – 2"

Після того, як Данія – остання країна, яка не дозволяла будувати російський газогін в обхід України, погодилася на будівництво, Круз наполягає: Москва найближчими місяцями дістане можливість додатково експлуатувати європейців і посилювати військову потужність. Законопроект, написаний Крузом, передбачає санкції для компаній, що беруть участь у будівництві російського газогону.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *