Битва за Україну. День чотириста п’ятнадцятий

Битва за Україну. День чотириста п’ятнадцятий 14.04.2023 19:58 Укрінформ Німеччина погодила передачу Польщею Україні п’ять винищувачів радянського зразку МіГ-29. Військові рф обстріляли Слов’янськ, 5 людей загинули.

Ми зібрали для вас інформацію про чотириста п’ятнадцятий день Великої війни: чим жили Україна та українці 14 квітня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Візит прем’єр-міністра України до США

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Вашингтоні зустрівся із директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою – Урядовий портал. Сторони обговорили реалізацію реформ та подальший рух до відновлення та розвитку. Прем’єр-міністр зауважив, що Україна потребує для швидкого відновлення цього року 14 млрд доларів. У цьому контексті, за його словами, важливою є подальша робота в межах Міжвідомчої координаційної платформи донорів.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко під час весняних зборів МВФ та Світового банку зустрілися із заступником радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки та співголовою Координаційної Платформи донорів Майклом Пайлом – Мінфін. Сторони обговорили співпрацю у межах Координаційної Платформи донорів, а також реалізацію швидкого й масштабного відновлення та залучення коштів.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову з міністром економіки, фінансів, промислового та цифрового суверенітету Франції Бруно Ле Мером на полях Spring Meetings – ЗМІ. Франція готова надати Україні 2 млрд євро в межах довготермінової програми. Частина коштів буде спрямована на відновлення.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який перебуває з робочим візитом у Вашингтоні, обговорив з міністром транспорту США Пітером Буттіджеджем відновлення критичної інфраструктури нашої країни.

***

  • Німеччина погодила передачу Польщею Україні п’яти винищувачів радянського зразка МіГ-29 – Борис Пісторіус, міністр оборони ФРН. Польща ще в березні передала Україні кілька МіГ-29, але то не були винищувачі з тих, які вона отримала від ФРН за 1 євро. Попри насправді символічну ціну, тоді було укладено угоду про передачу, яка містила положення щодо кінцевого користувача, тому Німеччина мала дати дозвіл на реекспорт.
  • Речник МЗС України Олег Ніколенко відреагував на чергову антиукраїнську заяву премʼєр-міністра Угорщини Орбана. На думку Ніколенка, цинічно, що угорське керівництво висловлюється про фінансові питання інших країн в той час, коли сама Угорщина отримує чималі гроші від Європейського Союзу для підтримки своєї економічної стабільності. Натомість угорська влада має бути вдячна за те, що на тлі безпрецедентної російської агресії українці, ціною власних життів, тримають мирне небо над Будапештом та іншими європейськими містами. Прем’єр Угорщини Орбан заявив, що Україна "фінансово неіснуюча країна", і без підтримки партнерів війна одразу закінчиться – угорська редакція "Радіо Свобода". Слова Орбана вже помітив заступник секретаря Ради безпеки рф дмітрій мєдвєдєв і сказав, що "Молодець, сміливо і точно для європейського політика. Можна лише додати, що як тільки закінчиться західне фінансування, закінчиться сама Україна".

ЦИТАТИ ДНЯ

Анналена Бербок, міністр закордонних справ ФРН: «Нещодавній візит до москви голови КНР Сі Цзіньпіна засвідчив, що жодна інша держава не має більшого впливу на росію, ніж Китай. Рішення, як використати цей вплив, безпосередньо зачіпає інтереси Європи. Але я маю відверто сказати, що мене дивує, чому позиція Китаю досі не містить заклику до російського агресора припинити війну».

Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр Польщі: «Якщо ми втратимо Україну, то втратимо мир на десятиліття. Поразка України може стати початком кінця «золотого віку» Заходу. Перемога України гарантуватиме не лише відновлення, а й зміцнення нашої економічної сили».

Герман Галущенко, міністр енергетики України: «На щастя, енергоблок не пошкоджений (біля 4-го енергоблоку ЗАЕС 13 квітня вибухнула міна – Ред.). Але небезпека є вже за фактом того, що терористи контролюють найбільшу атомну станцію в Європі. Сподіватися, що сьогодні нас оминула катастрофа – спокійно дивитися в завтра ми не можемо. Є абсолютно чітке відчуття: поки варвари не залишать наш атомний об’єкт, небезпека буде для всього людства».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

14 квітня в тимчасово окупованому Мелітополі поблизу залізниці, де розміщується ремонтна база загарбників, пролунав гучний вибух – міський голова.

росія активізувала наступ на місто Бахмут Донецької області, оскільки сили міністерства оборони росії та групи "вагнер" покращили взаємодію – розвідка Британії.

росія з 11 вересня 2022 року випустила по України 850 крилатих ракет різних типів, серед яких були й високоточні та далекобійні "Калібри", Х-101, "Іскандери" – Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ.

російський спецназ втратив близько 90-95% бійців у війні проти України, а на поповнення втрати піде до 10 років. Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на секретні документи США, які витекли до мережі.

***

російські військові обстріляли Слов'янськ на Донеччині, влучили в три п’ятиповерхівки, 5 людей загинули і 15 поранені, є ймовірність, що під завалами перебуває 7 людей – ОВА.

В інтернеті з'явилося відео, де стверджується, що в один з підрозділів територіальної оборони направили мобілізованого нібито без належної підготовки та ще й батька п'ятьох дітей – ЗМІ. Командування ТрО ЗСУ призначило перевірку. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що інформація про батьківство військового не відповідає дійсності.

14 квітня додому вдалося повернути тіла 82 загиблих українських військовослужбовців – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Війська російської федерації за минулу добу 68 разів обстріляли Херсонську область, випустивши загалом 280 снарядів з важкої артилерії, безпілотників й авіації, 2 людини загинули – ОВА.

Минулої доби ворог обстрілював прикордонні та прифронтові населені пункти Харківського, Чугуївського та Куп'янського районів. Зокрема, в останньому через обстріл виникла пожежа на підприємстві, троє людей постраждали – ОВА.

НОВИНИ: Україна

  • В Україні офіційно завершено опалювальний сезон 2022/2023 років – НАК «Нафтогаз України». Група Нафтогаз вже розпочала підготовку до наступного опалювального сезону 2023/2024 років. Незважаючи на ракетний терор і постійну небезпеку цю зиму українцям вдалося пережити і ще раз довести ворогу, що ми незламні.
  • Невідомі особи зачиняють приміщення Лаври зсередини, щоб перешкоджати діяльності комісії Міністерства культури та інформаційної політики з інвентаризації майна Києво-Печерської лаври – Мар'яна Томин, директорка Департаменту культурної спадщини МКІП. Щоб потрапити до Книжкового складу – корпусу №112 довелося зламувати двері. Вона нагадала, що всередині комісія МКІП зафіксувала аварійний стан приміщення. Висновки комісії з перевірки Києво-Печерської лаври будуть після 15 травня.
  • У селищі Іванків на Київщині через опади розмило дамбу місцевого ставка – вода затопила вулиці, а також тимчасову переправу до селища – КОВА. Станом на ранок 14 квітня міст в Іванкові закритий для пересування будь-якої транспортної техніки.
  • У Харкові ввечері 13 квітня відкрився шостий щорічний фестиваль класичної музики KharkivMusicFest – ЗМІ. Концерт-відкриття відбувся у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. Лисенка/Схід Опера. З міркувань безпеки глядацьку залу не відкривали – і музиканти, і глядачі розмістилися на самій сцені, яка є дуже великою.
  • Конституційний Суд України відкрив провадження у справі щодо конституційності угоди між Україною та російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року – сайт суду.
  • Через повінь і значний скид води дніпровськими водосховищами на Черкащині оголошено червоний рівень небезпеки – Віталій Постригань, директор Черкаського обласного гідрометцентру. У Черкаській області повінь спричинила затоплення територій вздовж Дніпра, людей почали евакуювати.
  • Мер Полтави Олександр Мамай звільнений з посади у зв’язку із набуттям чинності вироку Вищого антикорупційного суду, відповідно до якого він був засуджений до умовного терміну, а також отримав заборону протягом року обіймати керівні посади – Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 12 квітня 2023 року виконавчим комітетом Полтавської міської ради О.Мамая звільнено із займаної посади та видано трудову книжку із відповідним записом, згідно з вимогами законодавства.
  • В Україні стартував проєкт, покликаний залучити світові компанії, що мають передові технології в галузі протимінної діяльності, до розмінування території нашої держави – Мінекономіки. Проєкт буде реалізований на одному з полігонів, віддалених від зони бойових дій, у співпраці з Міністерством оборони України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій вже в травні 2023 року.

***

  • В Україні 15 квітня набуває чинності закон, який передбачає збільшення видатків державного бюджету на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони – Голос України.
  • Станом на ранок 14 квітня виробництва електроенергії достатньо для покриття потреби споживачів, здійснюється експорт електроенергії в Молдову та незначний імпорт зі Словаччини – Укренерго.
  • Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) надасть 367 млн грн для співфінансування проєктів з підтримки переробки зернових, олійних та бобових культур в Україні – Мінагрополітики.
  • "Укрнафта", яку торік повністю передали державі, завершила перший квартал року з чистим прибутком у 4,3 млрд грн – пресслужба компанії. Наростити прибуток вдалося завдяки збільшенню видобутку, впровадженню ринкової реалізації вуглеводнів, "оптимізації витрат і ліквідації непрозорих схем".
  • У межах програми ЄС «Єдиний ринок» український бізнес отримає підтримку від Європейської комісії у розмірі 7,5 млн євро – пресслужба Мінекономіки.
  • Українські аграрії станом на 14 квітня 2023 року вже посіяли 722,4 тис. га зернових та зернобобових культур – Мінагрополітики. Вже посіяно: 436 тис. га ярого ячменю, 142,8 тис. га ярої пшениці, 84,7 тис. га гороху, 53,6 тис. га вівса та 0,7 тис. га проса.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

  • Сполучені Штати працюють над можливістю спрямувати заблоковані російські активи на відновлення зруйнованої інфраструктури в Україні і разом із союзниками обговорюють, як можна залучити на це заморожені $300 мільярдів центробанку рф – Вікторія Нуланд, заступниця держсекретаря США з політичних питань.
  • Китай не продаватиме зброю жодній зі сторін війни в Україні. Також країна регулюватиме експорт товарів подвійного цивільного та військового призначення – Цінь Ган, глава МЗС КНР.
  • Україна найближчими тижнями отримає 19 самохідних артилерійських систем Caesar французького виробництва – міноборони Данії.
  • Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс заявив, що країни Балтії шукатимуть рішення, щоб зупинити імпорт скрапленого нафтового газу з росії до країн Балтії, який минулого року зріс більш ніж удвічі – Delfi.
  • Високий представник ЄС Жозеп Боррель закликав Пекін виступити на захист міжнародного права, провести переговори з Президентом Зеленським та підтримати виведення російських військ з території України – ЗМІ.
  • Міністри фінансів і керівники центральних банків країн Групи 20 (G20) завершили свою дводенну зустріч у Вашингтоні знову без оприлюднення спільної заяви через розбіжності у сприйнятті війни росії проти України – Kyodo.
  • Витік документів Пентагону свідчить про те, що уряд Угорщини, яка має невелику ділянку кордону з Україною, може таємно дозволити союзникам Києва використати її повітряний простір для переміщення зброї до України, незважаючи на обіцянки не брати участі в цьому процесі – Politico. В одному з секретних документів йдеться про те, яким чином українські пілоти можуть транспортувати гелікоптери з Хорватії в Україну "через угорський повітряний простір".
  • Міністр оборони США Ллойд Остін доручив переглянути процедуру доступу до розвідувальних даних після інциденту з витоком секретних документів Пентагону – CNN. Перевірку проводитиме заступник міністра оборони з питань розвідки та безпеки. Він також має намір вивчити "процедури підзвітності та контролю в межах міністерства, щоб поінформувати про зусилля щодо запобігання подібним інцидентам у майбутньому.
  • П'ятнадцять російських дипломатів, висланих Норвегією цього тижня, намагалися завербувати інформаторів, перехопити повідомлення та придбати передові технології – Норвезька поліційна служба безпеки (PST). Дипломати насправді працювати на гру, фсб та сзр.
  • Китайська компанія придбала зливки мідних сплавів на суму не менше 7,4 млн дол. на заводі в окупованому росією регіоні України, щодо якого нині діють західні санкції – Reuters.

ВОРОГ

  • білорусь уже займається підготовкою майданчиків для розміщення стратегічної ядерної зброї росії – Віктор Хренін, міністр оборони рб. Тактичну ядерну зброю, яка буде розміщена в білорусі, зможе використовувати тільки російська сторона.
  • росія почала раптову перевірку свого тихоокеанського флоту і переводить його у найвищий ступінь готовності – росЗМІ. Це робиться начебто з метою оцінки стану та підвищення готовності органів військового управління, військ та сил до вирішення завдань щодо призначення.
  • Пілоти штурмовиків Су-25 зс білорусі закінчили підготовку до «застосування сучасних авіаційних засобів поразки, зокрема й спеціальних боєприпасів», під якими мається на увазі тактична ядерна зброя – міноборони рб.
  • російські еліти розуміють, що рф не зможе перемогти у війні проти України, але все ще сподіваються на "нічию" і не готові до опору правлячому режиму – розвідка.
  • Мінський обласний суд посилив звинувачення колишньому опозиційному журналісту Роману Протасевичу – DW. Тепер, окрім "організації масових заворушень", "змови з метою захоплення влади та розпалювання ворожнечі", опозиціонера також звинувачують у "повторному керівництві екстремістським формуванням".

Підготувала Марина Дмитрів

Війна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *