Мінекономіки назвало причини росту цін на продукти

Минулого року відбулося найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва в аграрному секторі. Це позначилося на цінах у 2021 році, зазначили у відомстві.

 

Зростання цін на продовольчому ринку України в першій половині цього року викликали фактори як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Вони почали формуватися ще у 2020 році, повідомляє Мінекономіки у п’ятницю, 10 вересня.

 

“Передусім це найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва у вітчизняному аграрному секторі, яке становило понад 10%. Внаслідок несприятливих погодних умов аграрії недобрали 12,2% врожаю пшениці, 14,9% – насіння соняшнику, 10,3% – цукрових буряків. У результаті собівартість виробництва продукції підвищилася, і сільгосптоваровиробники підняли ціни на сировину, що призвело до стрімкого зростання споживчих цін на цукор і масло”, – йдеться в повідомленні.

 

У Мінекономіки відзначили, що окремим фактором зростання стало збільшення витратності виробництва у зв’язку з високим ціновим тиском з боку ринку енергоносіїв. Зокрема, за даними Світового банку, середня ціна на природний газ на європейському ринку за серпень підвищилася на 23,8%, а в річному численні – в 5,4 рази.

 

“Дзеркальна ситуація відбувалася на світових аграрних ринках у сезоні 2020-2021 років: зменшення пропозиції сільськогосподарської продукції через неврожай, протекціоністська політика окремих країн щодо національних ринків, зростання попиту на сільськогосподарські товари з боку Китаю”, – додали у відомстві.

 

У Мінекономіки нагадали, що під дією цих факторів ціни на продовольство всюди у світі підвищилися в середньому на третину. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), у серпні 2021 року середнє значення індексу продовольчих цін становило 127,4 пункту порівняно з 95,8 пунктами роком раніше, тобто зростання становить 32,9%. Зокрема, індекс цін ФАО на зерно за вказаний період підвищився на 31,1%, олії рослинні – на 67,9%, цукор – на 48,1%.

 

При цьому Мінекономіки стверджує, що ситуація із цінами на продукти вже стабілізується, а з липня на внутрішньому ринку фіксується зниження цін та уповільнення темпів їх зростання.

 

У серпні, порівняно з липнем цього року, подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% на капусту і до 40,8% на моркву), пшоно – на 2,4%, олія соняшникова – 2%, крупа вівсяна – на 1,5%, крупа гречана – на 1,3%, борошно пшеничне, птиця – до 1%. Також нормалізувалася ціна на цукор, перерахували в міністерстві.

 

Нагадаємо, за підсумками серпня інфляція в Україні збереглася на рівні 10,2% в річному вимірі. Це максимальне значення з 2018 року.

 

Також повідомлялося, що за рік в Україні суттєво зросли середні ціни на продукти. Наприклад, відпускні ціни виробників на соняшникову олію підскочили на 70%, а на цукор – на 75%.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *