З нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку “Скіфське золото”. На ній представлені унікальні пам’ятки скіфської доби із зібрання Музею історичних коштовностей України.
“Знати свою історію – має кожен. А українцям є чим пишатись. Тому й серед заходів до 30-ї річниці Незалежності організовані чисельні виставки, які мають нагадати українцям про своє коріння. Одна з них – «Скіфське золото» у стінах Національний музей історії України.”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму дописі у Facebook.
“У VII–ІІІ ст. до н. е. територію України населяли племена скіфів. Вони мали надзвичайно колоритну культуру. А про їхню майстерність у народних художніх промислах і ремеслах ходять легенди. Тут можна побачити особливої краси витвори із золота. Абсолютно ювелірна кропітка праця. Яка є своєрідним літописом скіфської історії. За кожною реліквією стоїть багата історія та окремий символізм.
Причому золото cкіфи використовували не лише для прикрас: а й на зброї, спорядженні для коней, посуді тощо. У повсякденних речах, де ми його бачити не звикли. Адже тоді до цього металлу не ставилися як до чогось коштовного, скоріш до духовного”, – розповідає міністр.
Ткаченко висловив вдячність археологам, кураторам та команді музею за потужну роботу: “Навіть складно уявити, що ці предмети, виготовлені 2500 років тому є частиною величної історії України. Знайти їх було вкрай непросто: розкопки велися в курганах по всій країні. Тому експонати на виставці і із Миколаївщини, і з Донеччини і з Криму”, – пише він.
Частина унікальних виробів з кримських музеїв досі знаходиться у Амстердамі, де вони експонувалися під час анексії півострову Крим. І сьогодні Україна продовжує судитись з юридично неіснуючими кримськими музеями, за якими, за словами міністра, стоїть РФ.
“Ми у МКІП переконані, що суд завершиться справедливо і нам вдасться повернути вкрадені кремлівцями українські цінності. А всіх інших запрошую до відвідування, експозиція працюватиме до 20 вересня. Впевнений, тут буде чим здивувати”, – завершив Ткаченко.
ІсторіяКиївські НовиниКультураПодії
Источник: www.day.kyiv.ua