Африканський регулятор розраховує замінити препарат аналогом від компанії Johnson & Johnson.
Африканський союз більше не планує купувати COVID-вакцину компанії AstraZeneca виробництва Інституту сироватки Індії. Про це заявив директор Африканських центрів з контролю і профілактики захворювань (Africa CDC) Джон Нкенгасонг, повідомляє Reuters у четвер, 8 квітня.
За його словами, зараз вивчається можливість заміни поставок вакцини AstraZeneca на препарат фармацевтичної групи Johnson & Johnson. Однак поставки в країни Африки вакцини AstraZeneca з Інституту сироватки Індії триватимуть у рамках програми COVAX.
У той же час Африканський союз веде власні закупівлі вакцини. Зараз у портфелі організації є контракти на 670 млн доз вакцини для 55 країн союзу. На частку Johnson & Johnson доводиться 220 млн доз з можливістю закупити ще 180 млн. Поки основною вакциною, поставки якої узгоджені Афросоюзом, є AstraZeneca, але ще більша кількість цієї вакцини надходить в Африку через механізм COVAX.
За допомогою COVAX в 2021 році можна буде вакцинувати близько 20% населення Африки. Керівники африканських країн поставили за мету домогтися до кінця поточного року вакцинації 60% населення континенту – майже 780 млн осіб.
Нагадаємо, що в березні в Африці почалася COVID-вакцинація препаратом Pfizer. Першою країною в Африці, де почали кампанію щеплення препаратом Pfizer, стала Руанда. Тут хочуть до кінця року вакцинувати кожного третього жителя.
Також повідомлялося, що в Африці виявили ще один штам коронавірусу. Новий варіант інфекції був вперше зафіксований у громадян Танзанії, які приїхали в Анголу. Він уже дає привід для занепокоєння.
Коронавірус
Кіпр скасовує обмеження для британців, які зробили щеплення
СюжетПаспорт вакцинації від коронавірусу в ЄС: “мінне поле” етики і права
СюжетЧому в Україні помирає так багато пацієнтів із COVID, підключених до ШВЛ
Рим заборонив експорт вакцини Astrazeneca до Австралії
Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет
Источник: www.ua.korrespondent.net