Сумні рекорди «червоної» Житомирщини

Сумні рекорди «червоної» Житомирщини

10.03.2021 18:30

Укрінформ

Через рік після першого летального випадку від СOVID-19 Житомирщина опинилася у червоній зоні епіднебезпеки

Область потрапила у червону зону 3 березня після Івано-Франківщини та Буковини. Кількість інфікованих нині збільшується, а паралельно – і навантаження на медичну систему, адже в лікарнях зайнято вже більш як половина місць.

Після невеликого спаду захворюваності медпрацівники знову стоять на коронавірусній «передовій». Утім отримати щеплення погодилася лише десята частина тих, хто лікують пацієнтів із СOVID-19.

Яка зараз ситуація із пандемією на Житомирщині та чи дотримуються в області карантинних обмежень, з’ясовувала кореспондент Укрінформу.

ЛЮДИ ІНФІКУЮТЬСЯ COVID-19 УЖЕ ВТРЕТЄ

Перший випадок коронавірусу на Житомирщині виявили 12 березня 2020 року. СOVID-19 діагностували тоді в 71-річної жінки, яка повернулася з Польщі. Хвору госпіталізували до інфекційного відділення місцевої лікарні, а 13 березня вона померла, і це була перша смерть в Україні від коронавірусу. Зараз кількість летальних випадків через недугу сягає вже 907.

Минулого тижня область кілька разів була серед лідерів за кількістю виявлених випадків СOVID-19. Рекорд зафіксували 3 березня, у день, коли Житомирщина перейшла в червону зону. Тоді підтвердили 888 випадків СOVID-19. Загалом в області коронавірус діагностували у 55 827 людей.

За інформацією Житомирського обласного лабораторного центру, найбільш вразливі до інфікування – жителі області у віці 50-59 років (таких серед захворілих 23%) та 40-49-річні (20%).

У лікарнях Житомирщини, які приймають хворих із коронавірусом і пацієнтів із підозрою на інфікування, зайнято 53,9% ліжок (станом на 10 березня). Загалом у медзакладах розгорнули 2596 ліжко-місць, з яких киснем забезпечено 88,79%. Окрім того, у лікарнях резерву є 191 ліжко, з них до кисню підключено 114.

Як розповіла на брифінгу 9 березня перший заступник голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко, упродовж останніх трьох тижнів у лікарнях розгорнули додатково 56 ліжок. При потребі до кінця місяця можуть розгорнути ще 200.

Наталія Остапченко

За словами начальника відділу мобілізаційної роботи департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Сергія Березовського, якщо раніше основними ускладненнями від коронавірусу були важкі пневмонії, то зараз лікарі спостерігають зміни в перебігу хвороби.

«Трішки змінилася клінічна картина проявів ускладнень від коронавірусної інфекції. Останнім часом фіксуємо велику кількість гострих інфарктів, інсультів від ускладнень коронавірусної інфекції, а також тромбоемболію легеневої артерії й тонких артерій», – зазначив Березовський.

Окрім того, в області вже є поодинокі випадки, коли люди, які двічі перехворіли коронавірусом, інфікуються втретє.

НЕВТІШНА ПЕРШІСТЬ

Найбільше хворих традиційно виявляють у Житомирі (станом на 10 березня – 13 228). Лідерство у цій статистиці також утримують Бердичівський (6507) та Новоград-Волинський (5508) райони, де лікарні вже переповнені хворими.

Зокрема у Бердичеві та Новограді-Волинському рівень захворюваності на COVID-19 удвічі перевищив середній по області.

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк 6 березня повідомив у Фейсбуці про критичну ситуацію із захворюваністю у місті. 

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *