На цей момент відомо про п’ять летальних випадків захворювання лихоманкою Ебола у Гвінеї.
Всесвітня організація охорони здоров’я розцінює як дуже високий ризик поширення лихоманки Ебола у Гвінеї, у регіоні – високий. Про це йдеться в повідомленні ВООЗ в четвер, 18 лютого.
Відзначається, що на цей момент у Гвінеї від лихоманки померло п’ятеро людей.
“ВООЗ розцінює ризик поширення [Ебола] у країні як дуже високий, враховуючи невідомі масштаби, тривалість і походження спалаху, потенційно велику кількість контактів, потенційне поширення на інші частини Гвінеї і сусідні країни, обмежені на цей момент можливості для реагування на місці і невідомий штам вірусу”, – йдеться в повідомленні.
Також є високий ризик поширення вірусу в сусідні країни – Ліберію та Сьєрра-Леоне.
“Не дивлячись на певні обмеження на переміщення через кордон внаслідок нинішньої пандемії COVID-19, значною мірою транскордонний рух триває і становить ризик поширення БВВЕ”, – відзначили у ВООЗ.
У зв’язку з цим Організація закликає сусідів Гвінеї підготуватися до можливої епідемії. При цьому ВООЗ виступила проти введення обмежень на поїздки у Гвінею і торгівлю з нею.
Нагадаємо, влада Гвінеї оголосила про початок епідемії Ебола 14 лютого. Раніше спалах вірусу Ебола зафіксували в Демократичній Республіці Конго.
У 2013-2016 роках Гвінея стала одним з епіцентрів спалаху вірусу Ебола в Західній Африці. Тоді в цій частині Африки померло 11,3 тисячі осіб, захворіло понад 28 тисяч. Гірше, ніж у Гвінеї, ситуація була тільки в сусідніх Сьєрра-Леоне і Ліберії. Влада останньої вже оголосила про закриття кордонів із Гвінеєю.
Источник: www.ua.korrespondent.net