Хто кого: Битва Peugeot 301 / Citroen C-Elysee

Дивлячись на цю пару седанів, так і кортитьзапитати: вони однакові? Або все ж різні? Відповідь – так! Причому на обидва питання. Як таке вийшло? Давайте розберемося.


Отже, перше, про що ми поговоримо, – це подібності.

Незвичайна пара

Строго кажучи, у технічному плані і Peugeot 301, і Citroen C-Elysee – один і той же автомобіль. Передньопривідний седан із колісною базою 2652 мм та гігантським 506-літровим багажником, місткий, зручний.

Силова пропозиція багата: обидва седана мають хоч і зовсім однаковий, але все одно вражаючий вибір з трьох двигунів і двох коробок передач.

Пропозицію відкриває економічний 1,2-літровий бензиновий двигун потужністю 82 к.с. – хороший варіант для дбайливих господарів, які надають перевагу неквапливій їзді. Розгін до сотні з найменшим двигуном триває 12,9 с, а максимальна швидкість складає 160 км/ч.

Ставите понад усе динаміку? Зверніть увагу на бензиновий двигун об’ємом 1,6 л потужністю 115 к.с.: у поєднанні із 5-ступінчастою механікою він забезпечить неймовірно бадьорий для бюджетного седана розгін до сотні за 9,4 с, а максимальну швидкість підніме до 188 км/год.  

Є ще один привід пильніше поглянути на цей 1,6-літровий двигун, адже тільки з ним Peugeot 301 та Citroen C-Elysee пропонують ще й автомат, причому 6-ступінчастий. Плавність перемикань і комфорт їзди у міському трафіку, які може запропонувати АКПП, не дуже обмежують динамічний потенціал седана. Навіть з двома педалями Peugeot 301 та Citroen C-Elysee можуть розміняти першу сотню за 10,4 с.

А той, хто цінує поєднання цілком пристойної динаміки (0-100 км/год за 11,2 с) і неймовірно низької (близько 5 л) витрати пального у місті, напевно вибере 1,6-літровий турбодизель потужністю 92 к.с., що став майже легендарним – настільки добре він зарекомендував себе у багатьох моделях PSA. Щоправда, поєднується він тільки з механічною КПП.

Комфортно та впевнено

Той факт, що обидва седани розроблялися для країн з непростими дорожніми умовами, знайшов своє відображення у конструкції. Наприклад, кліренс становить 146 мм, а розташування повітрозабірника перешкоджає потраплянню у нього води і, отже, запобігає гідроудару: велике вітання нинішнім “зимам” з калюжами по коліна.

Основні водійські враження – впевненість та комфорт. Обидва седани тішать точними, як для класу, реакціями на кермо, і досить комфортно долають нерівності. Підвіска Peugeot 301 та Citroen C-Elysee з дизельним двигуном здалася трохи більш енергоємною, ніж на бензинових версіях, але різниця непринципова.

І гуркіт у салоні не докучає, принаймні, на дозволених швидкостях. Седани добре тримаються траєкторії у повороті, не дратують надмірними нахилами – вельми гідні налаштування для настільки доступних автомобілів.

Однаково гарні

І Peugeot 301, і Citroen C-Elysee вже у базовій комплектації (Feel для Citroen та Active для Peugeot) пропонують ABS, систему стабілізації ESP та помічника при екстреному гальмуванні EBA.

Той, хто зупинить свій вибір на Citroen C-Elysee у топовому оснащенні Shine або на Peugeot 301 у максимальній комплектації Allure, отримає ще й круїз-контроль (у базових оснащеннях пропонується як опція), а також радіоприймач CD/MP3 з чотирма динаміками, зв’язком за протоколом Bluetooth та USB-роз’ємом.

У цьому випадку ще й з’являється можливість доплатити за навігаційну систему та 7-дюймовий центральний дисплей з Mirror Screen, який підіймає комунікацію зі смартфоном на принципово інший рівень – для стартових комплектацій така опція недоступна.

Вибір між базою і топом відбивається й на розмірі колісних дисків: 15 або 16 дюймів відповідно. Але повнорозмірна запаска власнику Peugeot 301 та Citroen C-Elysee належить у будь-якому випадку. Як і обігрів та електрорегулювання дзеркал, підігрів передніх крісел та автоматизований кондиціонер.

Водійське крісло обох седанів не має вираженої бічної підтримки, а рульова колонка регулюється тільки за висотою. Проте за кермом цілком комфортно влаштується водій майже будь-якого зросту та статури: широкі сидіння затишно обіймуть навіть досить велику спину.

І пасажири другого ряду будуть задоволені: Peugeot 301 та Citroen C-Elysee запропонують зручні задні сидіння та несподівано багато місця для ніг.

Тепер ми перейдемо до найцікавішого – до відмінностей. І для деяких вони стануть вирішальними у виборі.

Витончені акценти

Якщо технічно обидва седани “підковані” однаково, то зовні це абсолютно різні автомобілі: дизайнерам Peugeot і Citroen вдалося не скопіювати один одного. Peugeot 301 та Citroen C-Elysee розрізняються не лише кузовним пластиком, але й світлотехнікою, а також кількістю хромованого оздоблення.

У Citroen сріблястим блискомвідливає не тільки подвійний шеврон, але і обведення ходових вогнів і протитуманних фар. На передній частині Peugeot лише контури решітки радіатора стримано підкреслені хромом, проте цей седан підкорює серця впевненим поглядом фар зі стильним вольовим вигином нижнього контуру.

Так, цей “лев” готовий показати характер – і виявляє його ще й у дизайні ліхтарів, що позначені спадковими слідами “пазурів”. Citroen C-Elysee відповідає задньою світлотехнікою з фірмовим 3D-ефектом, що дає можливість зрівняти рахунок.

Для тих, хто воліє рахувати

Ціни на обидва автомобілі хоч і трохи, але все ж відрізняються, і на це економний українець теж зверне увагу: у залежності від комплектації вони різняться на 2-5 тис. грн. На старті 1,2-літровий бензиновий на 82 кінські сили для обох моделей стане в однакові гроші – 380 500 грн. Тож де обіцяна різниця, запитаєте ви? А починається вона з бензинового двигуна 1,6. Найдоступніший Peugeot 301 з цим двигуном оцінений у 396 800 грн, а Citroen C-Elysee – у 392 100 грн. Якщо врахувати, що на момент написання матеріалу (прим. редакції – кінець грудня)  на версії з МКПП та АКПП потужністю 115 кінських сил діє ще й знижка 20 000 грн, то цінник на них складе від 376 800 грн. та 372 100 грн. відповідно. Ціна опцій складена за тим же принципом, різниця між якими ще менша – двійко-трійко сотень гривень.

Але є кілька винятків. Наприклад, пакет “Хром”, що включає хромовані молдинги бічних вікон і вставку у передній бампер, для Peugeot 301 недоступний. А для Citroen C-Elysee його можна придбати за 2 440 грн для базової комплектації Feel або отримати без доплат у комплектації Shine.

З іншого боку, базовий С-Elysee не обладнаєш бічними подушками безпеки водія та переднього пасажира, а базовий Peugeot 301 пропонує таку можливість за 4 960 грн. Ще один плюс Peugeot 301 у тому, що до топової комплектації Allure можна недорого докупити задній паркувальний датчик і радіоприймач: 6 600 грн, у той час як та ж опція для Citroen C-Elysee у максимальному оснащенні Shine обійдеться у 14 730 грн.

Підіб’ємо ж підсумок і відповімо на поставлене напочатку питання “хто кого?”. Відповідь: нічия. Автомобілі рівно настільки схожі, як і не схожі, і вибір між ними – вже справа смаку. Яку б модель ви не обрали, чи Peugeot 301 або Citroen C-Elysee – це буде вдале вкладення коштів (тим більше, з додатковою знижкою в 20 000 грн.), адже автомобілі вже давно зарекомендували себе надійністю і якістю за помірну ціну.

Хочу знижку 20 000 грн!

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *