Камін – це не тільки символ домашнього затишку, але й зручне у використанні, високоефективне джерело тепла. Він вигідно відрізняється від інших опалювальних приладів респектабельним зовнішнім виглядом, тому гармонійно виглядає в будь-якому інтер’єрі.
Камін генерує тепло шляхом згоряння твердого палива (брикети, дрова, вугілля). Горіння підтримується за рахунок тяги повітря, яку створює особлива конструкція каміна. При цьому за подачу в основну камеру холодного повітря відповідає спеціальний піддувний канал.
Які бувають каміни для будинку
Опалювальні прилади можна класифікувати за різними параметрами, але найчастіше їх розрізняють за типом пристрою камери згоряння. Існує 4 основні різновиди камінів:
- ·Відкритий. Більшою мірою призначений для виконання декоративної функції. Його ККД занадто малий, щоб використовувати пристрій, як додатковий або основне джерело тепла в будинку. Відкритий камін може обігрівати тільки те приміщення, де встановлено. Тому використовувати його для теплопостачання великого будинку немає сенсу.
- ·Закритий. Дана конструкція має високий коефіцієнт тепловіддачі та пожежної безпеки. У більшості випадків закритий камін встановлюється в стіні і відділяється від кімнати жароміцним склом або металевою заслінкою. Його можна використовувати, як основне або додаткове джерело тепла.
- ·Напіввідкритий. У даній конструкції відсутній одна стінка, що дозволяє користувачам спостерігати за відкритим полум’ям. Зазвичай напіввідкриті каміни вбудовуються в стіну або встановлюються поруч з нею. У цій конструкції досить високий потенціал тепловіддачі, тому її можна використовувати як додаткове джерело тепла.
В камінних системах може використовуватися повітряний або водяний контур. У першому випадку використовують каміни закритого типу, в конструкції яких передбачені повітроводи. Вони відповідають за рівномірний розподіл теплової енергії по приміщеннях. Конвекція може бути природною чи примусовою (здійснюється за допомогою потужних електричних вентиляторів).
У приватних будинках також широко застосовуються каміни з водяним контуром. Вони приєднуються до радіаторної опалювальної системи будинку, можуть застосовуватися як основний, резервний, додатковий джерело тепла.
Якщо провести порівняння двох видів опалювальних приладів, можна зробити висновок, що повітряні каміни набагато швидше прогрівають приміщення, оскільки тепло відразу надходить в повітря. Але при цьому більш тривалий прогрів приміщення забезпечує камін з водяним фільтром, оскільки вода повільно віддає тепло.
У чому переваги і недоліки камінів
По-перше, це досить висока потужність та продуктивність. По-друге, велика теплова інерція, за рахунок чого опалювальна система довго зберігає тепло. Крім того, каміни гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр, наповнюють його затишком.
Але разом з величезною кількістю переваг, є у камінів і деякі недоліки. Серед них необхідність в облаштуванні технічного приміщення для зберігання дров та відсутність автоматичної подачі палива. Але з огляду на високий рівень ККД, широкі можливості для використання камінів, можна зробити висновок, що існуючі недоліки конструкцій не такі критичні.
Де купити надійний камін для дому
У великому асортименті каміни і камінні топки представлені в магазині «Warmhouse». У каталозі представлені опалювальні прилади провідних виробників з Польщі, Франції, Бельгії та інших країн. У нас зручні способи оплати, оперативна доставка.