Кабмін затвердив понад 100 пріоритетних інвестпроектів

Чотири зі 103 проектів передбачають фінансування повністю коштами держбюджету і ще 43 проекти – частково за рахунок державного та/або місцевого бюджету.

 

Кабінет Міністрів затвердив перелік зі 103 пріоритетних інвестпроектів до 2023 року. Серед них – проект з виробництва апаратів штучного дихання (ШВЛ), два сміттєспалювальні заводи і ракетно-космічний комплекс повітряного старту, повідомляє в середу, 18 листопада, Інтерфакс-Україна з посиланням на відповідне розпорядження уряду.

 

Згідно з проектом розпорядження, чотири зі 103 проектів передбачають фінансування повністю коштами держбюджету і ще 43 проекти – частково за рахунок державного та/або місцевого бюджету.

 

 

Як зазначено в документі, серед пріоритетних інвестпроектів – організація виробництва ШВЛ за кошти інвестора, держбюджету та інших джерел, а також будівництво заводу (комплексу) з переробки твердих побутових відходів (забезпечення екологічної безпеки в Києві) – за кошти інвестора.

 

Крім цього, серед пріоритетних проектів – будівництво сміттєсортувальної лінії в Дрогобичі (Львівська область) за рахунок держбюджету і місцевих бюджетів.

 

Серед інвестпроектів, які планується реалізувати за рахунок держбюджету і міжнародної технічної допомоги, – модернізація сімейства літаків Ан-124-100 і Ан-225 на ДП Антонов, ракетно-космічний комплекс повітряного старту, міжнародний науковий центр Обсерваторія на горі Піп Іван – платформа розвитку Карпатського регіону.

 

Крім того, планується реалізувати проект з підготовки виробництва інфрачервоної головки самонаведення для керованих авіаракет, а також з розширення міжнародного пункту пропуску Ягодин – виключно за рахунок держбюджету.

 

Також за рахунок інвестора, місцевих бюджетів та держбюджету планується реалізувати будівництво сміттєспалювальних заводів у Краматорську і Маріуполі, будівництво туристичної і транспортної інфраструктури Шацького національного природного парку (плюс кошти міжнародної технічної допомоги), а також звести Центр олімпійських видів спорту Н2О Нова Каховка.

 

Крім того, в список пріоритетних інвестпроектів в залізничній галузі Кабмін включив пілотний проект з концесії вокзалів виробничих підрозділів станцій Харків-Пасажирський, Дніпро Головний, Вінниця, Миколаїв, Чоп, Київ-Пасажирський та Хмельницький; проекти з будівництва та реконструкції євроколії 1435 мм у напрямку Мостиська – Скнилів, Ковель – Ягодин – Держкордон (з подальшою електрифікацією); проект реконструкції залізничних споруд з електрифікацією ділянки Ковель – Ізов – Держкордон; а також проект із закупівлі вантажних електровозів.

 

Крім цього, серед пріоритетних проектів – підвищення пропускної спроможності припортових станцій,

 

У список пріоритетних інвестпроектів у морській галузі Кабмін включив концесію залізнично-поромного комплексу ДП Морський торговельний порт Чорноморськ, проект з концесії першого і контейнерного терміналів Чорноморська, проект з концесії пасажирського комплексу морпорту Одеса, концесію причалів №6-9 Бердянського філії Адміністрації морських портів України, а також проект з розвитку перевантажувальних потужностей на прилеглій території судноверфі Україна (включає поглиблення акваторії і реконструкцію причалів).

 

У список пріоритетних інвестпроектів України до 2023 року увійшли також будівництво логістичної мережі і проект з розвитку мережі сільських відділень Укрпошти.

 

Раніше інвесторам представили шість українських доріг. Йдеться не про будівництво доріг, які будуть платними, а про будівництво доріг у розстрочку, уточнили в Кабміні.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *