НБУ відреагував на рекордне зміцнення гривні

На зниження курсу долара впливають ряд факторів в українській і світовій економіці. Їх перерахував регулятор.

 

На рекордне зміцнення курсу гривні в 2019 році вплинули зростання продуктивності виробництва, а також зниження світових цін на енергетичні товари. Про це в п’ятницю, 29 листопада, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Національного банку.

 

 

Крім цього, сприятливу ситуацію на валютному ринку підтримували такі фактори, як: збільшення експорту IT послуг, помірне зростання імпорту товарів і помірні обсяги репатріації дивідендів в інвалюті за кордон, істотні обсяги валютних надходжень від трудових мігрантів.

 

В НБУ також говорять, що курс гривні формується не адміністративно, а під впливом фундаментальних економічних чинників.

 

“Зміцнення гривні є наслідком надлишкової пропозиції валюти на ринку. На відміну від минулого року, іноземні інвестори активно вкладаються в довгострокові цінні папери українського уряду. Сьогодні велика частина портфеля ОВДП у власності нерезидентів – це цінні папери з терміном погашення від 2 до 5 років. Тому їх інвестиції носять довгостроковий характер”, – вважають в центробанку.

 

За умови збереження адекватної макроекономічної політики і прискорення реалізації структурних реформ в Україні приплив цих інвестицій може тривати і надалі, вважають у НБУ.

 

Як відомо, в останні дні курс гривні зміцнився до 24 за долар.

 

Як повідомлялося, за три квартали 2019 року НБУ отримав 12,3 млрд грн збитку. Регулятор зазнав втрат через зміцнення курсу національної валюти на 13% з початку року.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *