У Білоруської православної церкви новий керівник – новини світу

Голову Білоруської православної церкви, який виступав проти насильства силовиків, відправлено у відставку

Він буде служити на Кубані.

Синод Російської православної церкви (РПЦ) змінив голову Білоруської православної церкви. Ним став єпископ Борисовський і Мар'їнгорскький Веніамін (Тупеко).

Про це повідомив голова Синодального відділу із взаємин РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

За його словами, митрополит Мінський і Заславський Павло, який до цього був предстоятелем Білоруської православної церкви, сам подав у відставку. Очолював він БПЦ від 2013 року. До того служив в монастирях в Росії, в Єрусалимі, в США й у Австрії. Тепер його призначено головою Кубанської єпархії.

Раніше митрополит Павло, як пише білоруська “Радіо Свобода”, перепросив за передчасне привітання Олександра Лукашенка з перемогою на президентських виборах. Своїм вчинком він обурив вірян. А сам священник був розгніваний, коли побачив відео із затриманнями,”його охопив жах і відчай”.

Після загострення ситуації в Білорусі митрополит Павло звернувся до президента Олександра Лукашенка із закликом припинити насильство. Пізніше Білоруська православна церква виступила із заявою, у якій закликала своїх священнослужителів не брати участі в політичному житті суспільства, зокрема – не закликати до участі в протестах.

Своєю чергою Олександр Лукашенко закликав священників не втручатися в політику. За його словами, “до храмів люди повинні приходити молитися. Церкви, костели – не для політики”.

Водночас Легойда повідомив, що 25 серпня священний синод РПЦ виступила зі спеціальною заявою щодо ситуації в Білорусі, “висловивши пастирську стурбованість громадським конфліктом в Республіці Білорусь, яка спричинила людські жертви і страждання”. У церкві наголосили на важливості ретельного розслідування владою Білорусії всіх випадків застосування насильства як до громадян, так і до силовиків, і покаранні винних в порушенні закону.

До слова, єпископ Веніамін народився 16 вересня 1968 року в місті Лунінце Брестської області Білорусі.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш “За свободу” у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську. Попри те, що влада закрила метро, заблокувала центр міста та погрожувала, що протести розганятиме армія. 

Відео

Європарламент занепокоєний ситуацією в Білорусі, тим часом у країні почалась мобілізація

Білорусь – у порядку денному Європарламенту. Комітет із закордонних справ збирається на екстрене засідання у зв'язку з ситуацією у країні. Очікується, що по відеозв'язку там виступить Світлана Тихановська. У Білорусі, тим часом, мобілізація. В армії почався призов військовослужбовців запасу. Білоруська армія на тлі масштабних антиурядових протестів збирається проводити військові навчання. Поблизу з кордоном з Литвою.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *