Суперниця Лукашенка оскаржує результати президентських виборів у Верховному суді Білорусі

Канопацька заявила про грубе порушення Конституції та Виборчого кодексу Білорусі.

У четвер, 20 серпня, кандидатка в президенти Білорусі Анна Канопацька подала до Верховного суду Республіки Білорусь скаргу щодо визнання результатів виборів від 9 серпня 2020 року недійсними. 

Про це вона розповіла на своїй сторінці у Facebook.

“Грубе порушення положень Конституції Республіки Білорусь та Виборчого кодексу при призначенні та проведенні виборів є безумовною підставою для визнання їх недійсними”, – вважає Канопацька.

Вона наголосила, що вважає прийнятними для політичної боротьби лише ненасильницькі законні способи.

“Зокрема і для збереження правоздатності кандидата в президенти Республіки Білорусь на подання даної скарги я пройшла весь цей складний електоральний цикл, витративши значну суму власних коштів. Так, ось така я – білоруська жінка-політик. Не всім зрозуміла, не всіма улюблена, без чудових котлет в анамнезі, але не заплямована в крові наших громадян”, – додала кандидатка. 

Раніше Канопацька також подала скаргу щодо недійсності виборів до Центрвиборчкому.

14 серпня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів: за ними Олександр Лукашенко отримав 80,1% голосів, його головна суперниця Світлана Тихановська – 10,1%. 

Водночас співголова “Говори правду” Андрій Дмитрієв, за офіційними даними, отримав 1,21%, ексдепутатка Ганна Конопацька – 1,67%, голова Білоруської соціал-демократичної Громада Сергій Черечень – 1,14%. Проти всіх – 4,75%. 

Реализуя право, предоставленное мне как кандидату в Президенты Республики Беларусь, продолжаю процедуру признания…

Опубліковано Анною Канопацькою Четвер, 20 серпня 2020 р.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • 16 серпня на марш “За свободу” у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 17 серпня Україна відкликала свого посла з Білорусі через “неприпустимі дії Мінська”.
  • Тим часом в країні триває загальнонаціональний страйк, до якого приєдналися співробітники білоруських заводів. 
  • Створена опозицією Координаційна рада, проти якої порушили кримінальну справу, заявила, що в Олександра Лукашенка є право знову висуватися на виборах. 

Відео

Протестна Білорусь: ЄС закрила в'їзд для чиновників, а прокуратура взялася за опозиціонерів

Білорусь: кримінальне провадження проти опозиціонерів та європейські санкції для білоруського керівництва. Литва закрила Лукашенку в'їзд. Також у списку нев'їзних опинився 31 чиновник – це представники силових структур, КДБ та виборчої комісії. Люди не припиняють протестувати.  

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *