Придбання або обмін житла може бути складним завданням, адже здебільшого українці шукають нову домівку лише один або кілька разів за життя й ще рідше купують нерухомість у якості інвестиції.
Тому портал Rieltor.ua досліджує зміни й публікує інфографіку, яка допомагає розуміти тенденції та знаходити правильні рішення тим, кому бракує досвіду. До того ж на сайті компанії можна відшукати рієлтора за відгуками, який підбере відповідну нерухомість і проведе операцію.
У новій інфографіці фахівці Rieltor аналізували динаміку цін на вторинні квартири в Києві з 4 кварталу 2018 по 4 квартал 2019 року. Для дослідження обрали найпопулярніші райони: Святошинський, Дарницький, Солом’янський і Голосіївський.
Дарницький: лідер із подорожчання однокімнатних і зростання медіанних цін
У рейтингу він посів перше місце. Середній показник збільшення вартості за всіма видами нерухомості в цьому районі вищий, ніж в інших учасників дослідження. Найбільше подорожчали однокімнатні — на 35 %. Це максимальний показник серед усіх типів квартир та районів у рейтингу.
Решта житла за рік теж відчутно зросла в ціні. Трикімнатні тут подорожчали на 16 %, посівши друге місце після Святошинського. Ціни на двокімнатні змінилися на 23 %, що є середнім показником для такої нерухомості.
Отже, вартість однокімнатних у Дарницькому майже наздогнала більш дорогий і престижний Голосіївський. Різниця між цими районами в 4 кварталі 2019 склала лише 2 тис. дол. А за трикімнатну в Дарницькому тепер треба сплатити так само, як і в Солом’янському.
Втім, треба брати до уваги особливості району. Тут кількість новобудов — одна з найвищих у Києві. Тому ймовірно, що на статистику вплинули квартири, які вперше змінюють власників. Таке житло коштує більше, ніж традиційні вторинні фонди.
Святошинський: уся нерухомість подорожчала на чверть
Цей район посів друге місце за середнім показником зростання цін на квартири. На відміну від інших частин столиці, подорожчання було майже однаковим для всієї нерухомості — у діапазоні 23–26 %. Трикімнатні у Святошинському зросли в ціні на 25 %, що є найвищим показником для житла цього типу.
Така ситуація не є характерною для ринку нерухомості. Зазвичай мають більший попит і швидше дорожчають маленькі квартири. Крім того, ціни на житло у Святошинському зростали стрімкіше, ніж у сусідньому Солом’янському, хоча останній розташований ближче до центру. Сумнівно, що ці показники спровокували угоди з перепродажу в новобудовах, адже нових об’єктів тут небагато.
Можна припустити, що район приваблює покупців цінами. Навіть після подорожчання однокімнатна тут у середньому коштує на 13 тис. дол. менше, а двокімнатна — на 20 тис. дол. менше, ніж у Солом’янському. А за доступністю центру і якістю інфраструктури Святошинський майже не поступається сусідові.
Солом’янський: середнє зростання й помірні ціни
Ціни на квартири в цій частині столиці змінювалися повільно. Популярні однокімнатні подорожчали на 10 %, що є найнижчим показником для цього типу нерухомості. Також до антилідерів потрапили трикімнатні, їхня вартість зросла лише на 6 %. Двокімнатні в Солом’янському показали найбільше зростання в рейтингу — 27 %, але розрив з іншими районами за цим показником — лише 2–3 %.
Отож, у 4 кварталі 2019 року середні ціни на дво- і трикімнатні в Солом’янському, який розташований порівняно недалеко від центру, зрівнялися з вартістю такого ж житла в лівобережному Дарницькому. А однокімнатні в останньому коштують навіть на 4 тис. дол. більше.
Голосіївський: мінімальні зміни
За рік ціни в районі зросли, але збільшення було найнижчим або нижче середнього. Лідер антирейтингу — двокімнатні. Їхня вартість стала вищою на 2,5 %, що є найнижчим показником серед усіх районів і типів житла.
Втім, експерти вважають, що це невипадково. Голосіївський — популярний і престижний район із недешевою нерухомістю. Тому тут зазвичай оселяються люди, що надають перевагу комфорту. Такі покупці найчастіше обирають одно- або трикімнатні помешкання. Перші — це зручний варіант для одного, а інші — для родин із малюками. Двокімнатні через проміжну площу користуються меншим попитом.
Одно- і трикімнатні в Голосіївському посіли передостанні позиції в рейтингу. Вони подорожчали на 15,5 і 10 % відповідно. Розрив із сусідніми районами за цінами на квартири великої площі залишився значним. Наприклад, трикімнатна в Голосіївському коштує 120 тис. дол., тобто на 25 тис. дол. більше, ніж у Солом’янському або Дарницькому.
Источник: www.ua.korrespondent.net