Пострадянська республіка готова розвивати двосторонні стосунки з ЄС, але не надто зацікавлена у "Східному партнерстві".
Європейська програма “Східне партнерство” не є пріоритетним напрямком зовнішньої політики Азербайджана. Про це заявив президент цієї країни Ільхам Алієв.
“Коли ми вступали в неї, ми не уявляли собі, з чого ця програма складається. Країни, залучені в програму, об'єднує той факт, що всі вони є пострадянськими республіками. Ці країни сьогодні мають різну зовнішню політику, внутрішня ситуація істотно різниться, рівень економічного розвитку відрізняється. Тому в той час об'єднання цих країн в одну програму був прийнятним, але зараз ситуація інша”, – вважає він.
Фотогалерея
На 500-річному ринку в Азербайджані можна купити розмаїтий крам та почути українську мову (3 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Алієв відзначив, що три з шести країн-учасниць “Східного партнерства” підписали з Євросоюзом угоду про асоціацію. “Азербайджан такий документ не підписав і зараз працює над двосторонньою угодою. Ми від початку говорили, що пріоритет віддаємо двосторонньому співробітництву”, – сказав президент цієї країни. І додав, що євроінтеграція недосяжна для пострадянських країн, однак виходити з програми Азербайджан наміру не має, як, утім, і форсувати її.
“Азербайджан не чекає від Європи якихось пільг. Ми, на відміну від низки інших країн-учасниць програми, себе забезпечуємо і сьогодні стаємо країною-донором. Ми залишаємося в програмі, але, якщо говорити відверто, не надаємо їй важливого значення, оскільки цілі цієї програми для нас не до кінця зрозумілі”, – пояснив Алієв.
Як повідомлялося, під час візиту президента України Володимира Зеленського до Азербайджану 17 грудня країни підписали чотири документи про співпрацю.