Генпрокурор зазначив, що цієї справи немає.
Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що не обговорював з міжнародними представниками “справу Burisma”.
Про це він сказав під час брифінгу 20 листопада.
Рябошапку запитали, чи спілкувався він у справі Burisma з представниками адміністрації Трампа. У відповідь він заперечив будь-які контакти.
“З представниками адміністрації будь-якої іноземної держави я не спілкувався, не зустрічався і таких запитань не ставили, не тиснули і не просили”, – сказав він та додав, що “навіть самої справи Burisma не існує”.
Однак, за словами Рябошапки, є 13 “кейсів”, де фігурує ім'я колишнього міністра екології Злочевського.
“У деяких із них зустрічається слово з назвою компанії (Burisma), ще в деяких кейсах зустрічаються слова з іменем тієї особи, про яку ви говорили (прим.: журналіст запитував про причетність Байдена). Що буде далі з цими кейсами? Ми не можемо їх розслідувати, і вони будуть передані за підслідністю (до НАБУ, ДБР і СБУ)”, – зазначив він.
Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”.
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.
Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це