Ексрадника Трампа Стоуна визнали винним у брехні Конгресу – новини світу

Захист Стоуна визнав, що той займався "політичними махінаціями".

Суд присяжних в п'ятницю, 15 листопада, визнав Роджера Стоуна, колишнього радника президента Дональда Трампа, винним за сімома статтями звинувачення. 67-річного республіканця підозрюють у перешкоджанні правосуддя під час розслідування можливого втручання РФ у американські вибори президента в 2016 року.

Про це пише Time.

Присяжні погодилися з обвинуваченням, що Стоун брехав комітету палати представників з розвідки, щоб “приховати непривабливу правду” про своє спілкування з сайтом WikiLeaks. Звинувачення заявляло, що Стоун планував отримати з сайту компромат на демократів, щоб допомогти Трампу в передвиборчій кампанії. Також його звинувачували в спробі заблокувати свідчення інших свідків, вплинути на них, і в приховуванні документів від Конгресу.

Стоун же заперечує правопорушення і критикує справу проти нього, називаючи її політично мотивованою. Крім того, під час засідання суду жодних свідків у його захист, не було запрошено. Захист близького до Трампа посадовця визнав, що той займався “політичними махінаціями”. Але адвокати Стоуна стверджують, що закон він не порушив, оскільки жодного компромату на демократів не отримав.

За інформацією CNN, під час судового розгляду прокурори оприлюднили кілька телефонних розмов між Трампом та Стоуном. Одна із бесід була у липні 2016 року. Згідно зі свідченнями колишнього заступника голови передвиборчого штабу Трампа Ріка Гейтса, Трамп і Стоун говорили про заплановане оприлюднення зламаних електронних листів демократів.

Найімовірніше, вирок буде оголошено 6 лютого 2020 року. Стоун може бути засуджений до 20 років в'язниці.

Крім Стоуна, серед обвинувачених – керівник виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт, його заступник Рік Гейтс, колишній військовий радник Трампа Майкл Флінн, радник виборчої кампанії Трампа Джордж Пападопулос, колишній адвокат Трампа Майкл Коен.

Спецпокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення 37 особам, більшість з яких громадяни Росії.

Наприклад, екс-радник Дональда Трампа Пол Манафорт визнав себе винним у двох звинуваченнях від спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує справу втручання у вибори в США. Він визнав себе винним в одному з звинувачень щодо змови проти Сполучених Штатів, і ще в одному змову, щоб перешкодити правосуддю. Крім того, він погодився співпрацювати з департаментом юстиції США у розслідуванні втручання Росії в американські вибори.

Також у ЗМІ була інформація, що Манафорт просував інтереси Путіна в США. Зокрема, це робилося нібито за відомого російського олігарха Олега Дерипаску. В той же час останній спростовує ці звинувачення і майже нецензурно коментує зв'язок з Манафортом.

Мюллер заявив, що Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів за роботу політичного консультанта в Україні (офіційно – 14 мільйонів доларів). Сторона звинувачення також стверджує, що Манафорт більше володів трьома десятками рахунків, на яких зберігав отримані в Україні гроші. Адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що американський політтехнолог отримував незареєстровані доходи, тому що це було умовою його українських бізнес-партнерів.

Нагадаємо, 29 листопада колишній адвокат президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа Майкл Коен визнав провину в дачі неправдивих свідчень у Конгресі за проектом будівництва хмарочоса Trump Tower в Москві. За словами Коена, два роки тому він розповів конгресменам, які досліджували можливе російське втручання у вибори в США, проект у столиці РФ був згорнутий у січні 2016 року, тоді як насправді це сталося тільки в червні – коли Трамп уже був єдиним претендентом на роль кандидата від республіканців.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *