Викладач вишу в Пакистані засуджений до страти за богохульство

33-річного чоловіка засудили до смерті за "принизливі коментарі" про пророка Мухамеда.

Суд в пакистанському місті Мултан в суботу, 21 грудня, засудив університетського викладача Джунаїда Хафіза до смерті за звинуваченням у богохульстві. Іншим вироком Хафіза засуджено також до довічного ув'язнення та грошового штрафу на суму 500 тисяч пакистанських рупій (близько 3 тисяч євро в перерахунку).

Ухвали суду передбачають оскарження, тож адвокат засудженого заявив, що подаватиме апеляцію, передає агенція новин dpa. Щодо вироку підзахисному, адвокат назвав це “вкрай сумним”.

Хафіз був заарештований у березні 2013 року за “принизливі коментарі” про пророка Мухамеда, які викладач нібито публікував у соціальній мережі Facebook. Від 2014 року він перебуває в одиночній камері.

Адвокат, який спочатку захищав Хафіза, отримував погрози, а в травні 2014 року його було вбито в його ж адвокатській конторі.

У жовтні цього року міжнародна правозахисна організація Amnesty International намагалася домогтися скасування висунених обвинувачень проти Хафіза, але марно. Після оголошення вироку Хафізу Amnesty International назвала вердикт “грубою судовою помилкою” і закликала до негайного звільнення 33-річного викладача.

У Пакистані більшість населення – мусульмани. Закон про богохульство ухвалили в цій країні в 1980-ті роки. Під його дію підпадають зневажливі висловлювання про іслам або пророка Мухамеда. Нерідко богохульство карається смертним вироком. Натомість критики переконані, що закон про богохульство часто стає способом змусити замовкнути меншини, зокрема місцевих християн і ліберальних активістів. Навіть недоведені звинувачення нерідко призводять до лінчування, повідомляє AFP.

За оцінкою експертів американської Комісії з питань міжнародної релігійної свободи, зробленої 2018 року, в Пакистані за подібні злочини до страти засуджено близько 40 осіб. Нині всі вони перебувають у камерах смертників.

Нагадаємо, у травні цього року християнка Азія Бібі, котру також раніше звинувачували в богохульстві, змогла залишити територію Пакистану.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *