Китай перекидає війська до кордону з Індією: з’явилися супутникові фото

До кордону перекинули танки та авіацію Китаю.

Китай почав нарощувати свою присутність на спірній ділянці кордону з Індією, перекидаючи туди війська та техніку. Зафіксовані нові військові спорудження у долині річки Галван регіону Ладакх, де нещодавно сутичка між Китаєм і Індією забрала життя щонайменше 20 солдатів. 

Про це 25 червня повідомляє американське агентство Reuters. 

З'явилися супутникові знімки, на яких 22 червня помічені замасковані палатки та будівництво китайського військового табору зі стінами та барикадами на височині в долині річки Галван. Ще минулого тижня на фото не було помічено табору. На зображеннях також видно, що з індійського боку з'явилися захисні бар'єри, яких не було у травні. 

Індія стверджує, що ця область розташована на її Лінії фактичного контролю. Водночас у Китаї заявляють, що вся долина вважається їхньою територією.

“Cупутникові знімки з долини Галван 22 червня показують, що “розведення” (військ – ред.) насправді не те слово, яке слід використовувати індійському уряду”, написав на своїй сторінці у Twitter експерт із супутникових даних в Австралійському інституті стратегічної політики Натан Русер.

Як повідомляє South China Morning Post, Китай перекинув до спірного кордону винищувачі, вертольоти, багатофункціональні дрони та танки, здатні вести бій в умовах високогірній місцевості.

Водночас, за інформацією The Hindustan Times з посиланням на індійських чиновників, Індія дозволила прикордонникам відкривати вогонь на ураження в разі нових зіткнень з китайцями на спірній ділянці кордону. 

Reuters

Нагадаємо:

  • 15 червня, в Гімалаях, на спірному кордоні, зіткнулися індійські та китайські війська, внаслідок чого загинуло 20 індійських прикордонників. Офіційних даних щодо кількості жертв з китайської сторони немає.
  • Між Індією та Китаєм існує давній конфлікт навколо регіону Ладакх в Гімалаях через спірну ділянку кордону, на якій востаннє бойові дії велися у 1962 році. 
  • Під час сутички військові не застосовували вогнепальної зброї. Натомість вони забивали одне одного залізними прутами, оббитими цвяхами і битами.
  • Повідомлялося про захоплення, а пізніше – звільнення 10 індійських солдатів з китайського полону після сутички на великій висоті в Гімалаях. Однак Китай відреагував на це заявою про те, що не захоплював жодного військового. 
  • Після довгих переговорів 22 червня індійські та китайські військовокомандувачі домовилися відвести свої війська зі суперечливої ділянки кордону у Гімалаях.

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *