Верховна Рада схвалила закон про фінансові ринки

Україна взяла на себе зобов’язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з МВФ.

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2284 про введення нових фінансових інструментів. Його без обговорення підтримали 285 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна в п’ятницю, 19 червня.

Зазначено, що це оновлений законопроект №9035 Про деривативи і фінансові ринки минулого скликання парламенту. У першому читанні його прийняли в грудні 2019 року.

Україна взяла на себе зобов’язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

“Законопроект №2284 імплементує обов’язкові в ЄС вимоги актів MiFID II, MIFIR, EMIR. В частині фінансової інфраструктури документ передбачає введення інституту оператора регульованого ринку для забезпечення централізованого укладення і виконання угод, створення торгового сховища (бази даних) для повноцінного функціонування ринків деривативів і запровадження центрального контрагента для зняття ризиків невиконання угод і розрахунку за ними”, – йдеться в повідомленні.

Проект закону також передбачає впровадження диференційованого підходу до ліцензування фінансових посередників, відповідно до якого менша відповідальність передбачає менші вимоги.

Щодо частини фінансових інструментів заплановані введення деривативних контрактів, депозитних сертифікатів банків і випуск за новою процедурою більш захищених корпоративних облігацій. Крім того, законопроект передбачає введення загальних правил випуску похідних цінних паперів.

Напередодні Рада заборонила банкрутувати юросіб-боржників у період карантину. Тепер справи про банкрутство не відкриватимуть під час карантину і протягом 90 днів з дня його скасування.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *