Кримські татари організували онлайн-акцію, приурочену до 76-ї річниці депортації кримськотатарського народу з Криму.
Зі зверненням підтримати ініціативу активістів до кримських татар звернувся в Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.
“Громадська організація “Нефес” закликає взяти участь в онлайн-акції “Мен хатирлайім” (“Я пам’ятаю”), приуроченій до 76-ї річниці геноциду кримськотатарського народу”, – повідомляє Джелялов.
До умов онлайн-акції #menhatırlayım (Я пам’ятаю) входить публікація в соцмережах фото рідної людини, яка зазнала депортації з Криму в 1944 році, а також коротка розповідь про те, куди її було депортовано і чи змогла повернутися на батьківщину.
В опублікованому на своїй сторінці відео Наріман Джелялов розповідає про те, що депортація 1944 року назавжди змінила життя кримських татар, але не змогла розлучити їх з батьківщиною. Про те, що сучасний світ повинен пам’ятати про злодіяння радянської держави і ті наслідки депортації, які сьогодні переживає кримськотатарський народ.
18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу і вшановує жертв депортації кримських татар.
Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року вночі і тривала до початку червня. Офіційною підставою для цього стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859-сс “Про кримських татар” від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії в нібито масової зраді і масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.
За офіційними даними, було депортовано 183 тис. 144 особи; за кримсько-татарськими джерелами – понад 400 тисяч, з яких протягом перших півтора років померли близько 46%.
Источник: www.day.kyiv.ua