Африканські епідеміологи спростували заяви президент Танзанії про несправність китайських тестів на коронавірус

Африканські епідеміологи заявили, що китайські тести на коронавірус дієві: президент Танзанії вважає інакше

Тести нібито виявили COVID-19 у папаї та цапа.

Африканський центр із контролю та профілактики захворювань, який постачає тести на коронавірус країнам континенту, спростував заяви президента Танзанії Джона Магуфулі про те, що вони не працюють. Епідеміологи запевняють, що китайські тести надійні, йдеться у сюжет ТСН.Ранок.

Утім, тамтешній президент Джон Магуфулі каже, що перевірив у лабораторії папаю, цапа й перепілку. Усі вони виявилися інфікованими коронавірусом. 

За словами глави держави, він навмисне видав зразки за людські аналізи, щоб перевірити точність досліджень. Саме тому тепер ставить під сумнів офіційну статистику. 

У Танзанії зафіксували півтисячі хворих на коронавірус, а також півтора десятка смертей. Натомість в опозиції переконані, що реальні цифри набагато вищі, а влада їх приховує й навмисне применшує небезпеку в очах громадян. Через скандал уже звільнили начальника лабораторії. Триває розслідування.

Відео

Президент Танзанії китайськими тестами перевірив на коронавірус папаю, цапа й перепілку – усі виявилися інфікованими

Китайські тести на коронавірус надійні й ніхто на них раніше не скаржився – запевняють африканські епідеміологи. Так медики відреагували на скандал у Танзанії. Тамтешній президент каже: перевірив у лабораторії папаю, цапа й перепілку. Усі вони виявилися інфікованими. Через скандал уже звільнили начальника лабораторії. Більше про коронавірус

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *