У США 74 тисяч жертв коронавірусу.
У Сполучених Штатах 74 тис. жертв коронавірусу і понад 1,26 млн інфікованих. Найкритичніша ситуація залишається в штаті Нью-Йорк, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.
Тамтешній очільник Ендрю Куомо вразив статистикою захворювань: близько 66% нових інфікованих дотримувалися карантину і не виходили з дому.
У самому місті Нью-Йорк вперше в історії зачинили метро на ніч. Там будуть проводи дезінфекцію. “Я не буду здивований, якщо нічні прибирання триватимуть місяцями, оскільки цього вимагає динаміка здоров'я. Я сподіваюся, що за кілька місяців ми зможемо повернутися до цілодобового обслуговування”, – каже мер міста Білл де Блазіо.
Першою у Європі перетнули позначку у 30 тисяч жертв у Великій Британії. Попри це, прем'єр Борис Джонсон, який і сам перехворів на коронавірус, у напівпорожньому парламенті заявив, що в понеділок оголосить план послаблення карантину. Опозиція твердить, що зарано. “Є багато мільйонів людей, що знаходяться у відпустках. Якщо вони повернуться на роботу і якщо їхні діти повернуться до школи, їм потрібні гарантії”, – каже лідер опозиції Кір Стармер.
Іспанія хоча вже й послабила карантин, але не знімає надзвичайний стан. Парламент подовжив його дію ще на два тижні. “Зараз, відповідно до перебігу пандемії, єдиний шлях забезпечити поступовий перехід до нормального життя, – це надзвичайний стан”, – каже глава уряду Пето Санчез.
Дозволила ходити у гості один до одного Бельгія: від 10 травня країна повертається до нормального життя – відкриють ще більше магазинів. Утім, людям дозволять бути у крамниці лише пів години і робити покупки самостійно.
Відкриє ресторани для відвідувачів Німеччина. Про вихід на другий етап зняття карантину оголосила напередодні Ангела Меркель. Кірм того, в другій половині травня відновить свої матчі німецький чемпіонат з футболу.
Кореспондентка ТСН Оксана Ткаченко.