Тривалість життя монет значно вища, ніж у банкнот низьких номіналів, пояснили в Нацбанку.
Заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть можливість державі заощадити близько 1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Національного банку в середу, 29 квітня.
Відзначається, що тривалість життя монет значно вища, ніж у банкнот низьких номіналів. Монети знаходяться в обігу близько 20-25 років, а банкноти номіналом 10 гривень – в середньому один-два роки.
“Банкноти потрібно майже щороку друкувати, обробляти і зберігати. У той же час, обіг монет вимагає від держави значно менших зусиль і коштів”, – йдеться в повідомленні.
У НБУ відзначили, що введення в обіг нових монет номіналом 10 гривень завершує процес, розпочатий в 2014 році, щодо оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні – до 12 номіналів. Всього в ньому залишиться шість номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).
“Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, а й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії та ін.)”, – додали в НБУ.
Раніше в середу стало відомо, що з 3 червня НБУ введе в обіг монети номіналом 10 гривень. При цьому банкноти цього номіналу будуть замінюватися поступово – в результаті природного зносу.
Нагадаємо, 1 жовтня 2019 року монети в 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом. Замість цього НБУ ввів нові монети номіналом 1, 2, 5 гривень.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net