Влада країни повідомила про початок виходу з карантину.
Новій Зеландії вдалося майже повністю зупинити поширення коронавірусу у країні.
Про це під час брифінгу заявила прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн.
“У країні не було великої кількості випадків, в яких передання вірусу залишилося б невстановленим. Ми виграли цю битву. Але ми повинні зберігати пильність, якщо ми хочемо, щоб це тривало”, – наголосила вона.
Читайте також:
Все про коронавірус: для кого небезпечний, як захиститися і куди звертатися по допомогу
Водночас головний санітарний лікар Нової Зеландії Ешлі Блумфілд повідомив, що невелика кількість нових випадків в останні дні “вселяє в нас впевненість у тому, що ми досягли своєї мети з ліквідації”, що, за його словами, не дає гарантії щодо відсутності нових інфікованих в майбутньому.
“Але це означає, що ми знаємо, звідки з'являються нові випадки”, – сказав він.
Зазначимо, згідно з офіційними даними, за 26 квітня в Новій Зеландії зафіксували лише один новий випадок зараження. Від початку пандемії у країні було зареєстровано щонайменше 1500 випадків коронавірусу і 19 смертей.
До того ж прем’єрка зауважила, що від 28 квітня у Новій Зеландії будуть дозволені другорядна ділова, медична й освітня діяльність. Більшість підприємств відновлять роботу, зокрема, ресторани, які зможуть готувати їжу лише на винос. Проте будуть як і раніше заборонені масові зібрання, зачинені торгові центри і більшість шкіл, а також закритим залишиться державний кордон.
“Ми відкриваємо економіку, але не відкриваємо соціальне життя”, – уточнила Ардерн.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!