Карантин у Європі: Швейцарія почала послаблювати обмеження

В країні усього зафіксовано 29 061 інфікованих та 1 337 випадків смерті.

Швейцарія після шести тижнів карантину 27 квітня почала поступово послаблювати обмеження.

Як повідомляє CNN, Федеральна рада країни вже розробила триетапний план виходу з карантину.

Таким чином від сьогодні, 27 квітня у Швейцарії дозволили відкритися перукарням, салонам краси, садовим центрам та квітковим магазинам. А також лікарям та фізіотерапевтам дозволили проводити медичні процедури, які були відкладені через спалах коронавірусу в країні.

Зазначається, що усім магазинам, закладам, установам та підприємствам, яким дозволено відкритися, доведеться дотримуватися суворих правил з дезінфекції та забезпечення для клієнтів необхідної соціальної дистанції. Однак, федеральні органи Швейцарії заявили, що носити захисну маску при цьому не є обов'язковим, хоча влада, все одно, протягом двох тижнів щодня виділятиме магазинам по 1 мільйону масок.

Також від 11 травня в країні планують відкрити ще більше магазинів та початкові школи. Професійні та вищі навчальні заклади, а також бібліотеки, зоопарки та музеї мають відкритися 8 червня, за умови, що кількість інфікованих коронавірусом в країні не буде зростати.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • У Китаї діти повертаються до шкіл та університетів після трьох місяців карантину
  • Росія обігнала Китай за кількістю заражених коронавірусом
  • Макрон і Трамп вважають, що ВООЗ потрібно реформувати

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Відео

Країни ЄС, які пройшли пік коронавірусу, міркують над порятунком туристичного сезону

У туристичній Греції заговорили про "паспорти здоров’я". Подорожувальники повинні будуть довести, що не хворі: це може бути, наприклад, негативний тест на COVID-19. Такого ж тесту від іноземців вимагатиме Чехія. Без нього усіх прибулих відравлятимуть на обов'язковий двотижневий карантин.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *