На думку президента Жаіра Болсонару, соціальне дистанціювання може вбити економіку країни.
Президент Бразилії Жаір Болсонару звільнив з посади голову МОЗ Енріке Мандетту, який активно пропагував соціальне дистанціювання під час епідемії коронавірусу. Про це в Twitter написав сам Мандетта.
“Я щойно отримав від президента Жаіра Болсонару повідомлення про моє звільнення з посади міністра охорони здоров’я”, — написав політик.
Acabo de ouvir do presidente Jair Bolsonaro o aviso da minha demissão do Ministério da Saúde.
Quero agradecer a oportunidade que me foi dada, de ser gerente do nosso SUS, de pôr de pé o projeto de melhoria da saúde dos brasileiros e
— Henrique Mandetta (@lhmandetta) April 16, 2020
Він подякував своїм колегам, які допомагали йому піклуватися про здоров’я жителів Бразилії.
Читайте також:
"Пацієнти почали різко помирати": у Бразилії зупинили тестування ліків від коронавірусу, які вихваляв Трамп
Колишній голова МОЗ був одним із основних прихильників соціального дистанціювання під час епідемії. Водночас. президент Бразилії вважає, що жорсткі обмежувальні карантинні заходи можуть завадити розвитку економіки в країні.
Нині у всьому світі зареєстровано понад 2,1 мільйона випадків захворювання на коронавірус. З них понад 145 тисяч померли. Водночас в Бразилії на коронавірус хворіє майже 31 тисяча громадян.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!