Швейцарія виходить з карантину, запровадженого через пандемію коронавірусу

У країні карантин запровадили п'ять тижнів тому.

Уряд Швейцарії заявив про послаблення карантинних обмежень, які були введені у країни п'ять тижнів тому через пандемію коронавірусу. 

Про це повідомив глава внутрішніх справ Ален Берсет, пише CNN.

“Заходи, які ми вжили, дозволили нам уповільнити епідемію. Сьогодні епідемічна ситуація дозволяє нам почати дивитися на наступні кроки”, – заявив він.

За словами чиновника, повернення до звичайного життя відбуватиметься у три етапи. Під час першого, 27 квітня лікарні, медичні центри, стоматологи, фізіотерапевтичні та масажні салони знову можуть почати невідкладні методи лікування. Перукарні, салони краси та татуювання та садівничі магазини також знову відкриються.

Під час другого етапу, від 11 травня уряд планує дозволити розпочати навчання учням випускних класів. Також дозволять відкритися магазинам і ринкам.

Від 8 червня запрацюють професійні школи та університети. Крім того, розпочнуть роботу музеї, бібліотеки, ботанічні сади та зоопарки.

При цьому, в уряді наголошують, що важливо дотримуватися гігієни та правил соціального дистанціювання. “Ми хочемо уникати повторного введення обмежень”, – сказала президентка країни Симонета Саммаруга.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Відео

Ситуація в Європі: наразі від коронавірусу найбільше страждає Британія.

До двох мільйонів зросла кількість хворих на коронавірус у світі. Чверть із них уже одужали. 129 тисяч людей померли від ускладнень. У Європі найскладнішою ситуація залишається в Британії.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *