Збиття літака МАУ: Іран хоче визнання “людської помилки” та відмови від судових позовів – ЗМІ – катастрофа літака МАУ під Тегераном

В обмін на це країна обіцяє виплатити усі компенсації та передати "чорні скриньки".

Іран намагається схилити Україну до підписання Меморандуму про взаєморозуміння, який передбачає відмову від судових позовів до ісламської країни в обмін на виплату компенсацій та передання “чорних скриньок” збитого літака МАУ.

Про це пише Radio Farda – іранське відділення “Радіо Свободи”.

За даними ЗМІ, такий меморандум було передано Міністерству закордонних справ України. Згідно із цим документом, Україна та родичі загиблих в авіакатастрофі визнають “людську помилку” як причину збиття літака. Також у документі вони зобов’язуються відмовитися від подальших судових переслідувань Ірану. В обмін на це іранська влада виплатить компенсації та передасть “чорні скриньки” літака після їх аналізу.

Юрист у галузі міжнародного авіаційного права Андрій Гук вважає, що таким чином Іран прагне загнати клин у коаліцію країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, намагаючися досягти окремої угоди з Україною.

“По-перше, причина аварії не повинна пояснюватися людською помилкою до завершення незалежного і належного розслідування. По-друге, уряд України не може нести відповідальність за примушення сімей загиблих відмовитися від права шукати незалежне розслідування в якості попередньої умови для виплати компенсації Іраном, і по-третє, Україна не повинна бути зобов'язана надавати Ірану технічні дані української авіакомпанії, яка є приватною компанією, особливо тому, що Іран не зобов'язується надавати свої власні дані доти, доки не буде вжито належних заходів для забезпечення доступу до своїх даних і, принаймні, попередніх результатів розслідування для України та інших країн, причетних до цієї справи”, – сказав Гук.

Він також наголошує, що у цьому Меморандумі не має визнання Ірану за збиття літака, зокрема, залишаються питання, чому не був закритий повітряний простір, і чому ця “людська помилка” сталася.

Читайте також:

Збиття літака МАУ: Україна очікує від Ірану пояснення щодо заяви про "правильні дії" військових

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

Відео

Іранський депутат заявив, що за збиття літака МАУ нікого не заарештовували

В українському міністерстві закордонних справ вважають заяву депутата іранського парламенту неприпустимою і закликають офіційний Тегеран дотримуватись міжнародних зобов’язань. Цей депутат заявив, що за збитий український літак МАУ нікого із військових не заарештовували.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *