“Свічку поставив і вийшов”: Лукашенко розповів, як у Білорусі відзначатимуть Великдень в умовах коронавірусу – новини світу

Лукашенко збирається на Великдень до церкви.

У Білорусі, поки увесь світ скасовує масові заходи до прийдешніх свят і закликає до самоізоляції, не забороняють і не обмежуватимуть відвідування храмів у великодні свята. Відвідати богослужіння навіть збирається білоруський президент Олександр Лукашенко.

Про це він сказав під час наради 13 квітня, передає БєлТА.

“Ще раз підкреслюю: ми дорогу до храму нікому не закриваємо. Це моє жорстку вимогу. Ми нікому нічого не забороняємо. Ми це довели до керівництва всіх церков, конфесій, зокрема і православної церкви. Хто хоче, той буде молитися, сходить до храму”, – заявив президент Білорусі.

Водночас, білоруський лідер закликав священників цьогоріч не тримати людей в храмах. На думку Лукашенка, слід завчасно організувати спеціальні місця для традиційного освячення пасок, щоб все відбувалося на свіжому повітрі.

“Свічку поставив, вийшов і пішов. Всі проповіді краще біля храму… Столи треба поставити там, де вище, вітерець та інше. Щоб це не було в приміщеннях”, – сказав Олександр Лукашенко.

Білоруський лідер також сказав, що також має намір відвідати храм на Великдень.

“Я буду в церкві. Це моя традиція. я рідко буваю, але на Різдво і Великдень я завжди в церкві! “, – заявив Олександр Лукашенко.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав громадян не панікувати і не допустити “психозу” через поширення нової коронавірусної інфекції COVID-19. Лукашенко висловив надію, що пік захворюваності вдасться пройти до православного Великодня, яке цього року припадає на 19 квітня.

Більше про: Коронавірус

  • Нова коронавірусна інфекція удесятеро вбивчіша за свинячий грип – ВООЗ
  • У Південній Кореї вчені виявили 38 антитіл, які можуть нейтралізавути коронавірус
  • Дехто з пацієнтів не відновиться ніколи: що відомо про видужання після коронавірусу, а що досі загадка

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *